fot. UG Pawłowice

Dyskutowali o terenach produkcyjnych w Pawłowicach

Pawłowice16.12.2018, 12:30

W miniony wtorek, 11 grudnia, w urzędzie gminy obradowały połączone komisje Rady Gminy Pawłowice. Radni dyskutowali z mieszkańcami o terenach produkcyjnych w Pawłowicach.

Jeden z punktów spotkania dotyczył terenów produkcyjnych w Pawłowicach przy zbiegu ul. Nowej i ul. Mickiewicza oraz związanych z nim zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Od momentu uchwalenia planu (wrzesień 2018 r.) temat ewentualnego zagospodarowania terenów produkcyjnych budzi wśród mieszkańców kontrowersje i strach przed powstaniem w tym miejscu spalarni lub składowiska odpadów. Informacje o spalarni kilkakrotnie były dementowane, ale ciągle pojawiają się wątpliwości, co do zapisów w planie zagospodarowania. Podczas komisji, na której obecni byli nie tylko radni i pracownicy urzędu, ale przede wszystkim zaniepokojeni mieszkańcy Pawłowic, szczegółowo analizowano dokumenty urbanistyczne. Radni doszli do wniosku, że w świetle aktualnie obowiązującego planu żadna firma na terenie strefy produkcyjnej nie może zlokalizować ani spalarni, ani składowiska odpadów.  

Obrady komisji wspólnej (wszyscy radni) były również okazją do ustosunkowania się do wniosku, jaki wpłynął pod koniec października do wójta i rady gminy z podpisami ponad 600. mieszkańców Pawłowic, a dotyczył zmian treści uchwały XL/396/2018 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu strefy produkcyjnej.

(Źródło: UG Pawłowice)

man

T G+ F

Zobacz także

Śląski miuzikal w Pawłowicach
Śląski miuzikal w Pawłowicach
Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody
Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18