To w tym miejscu miałaby powstać sala widowiskowa PCK-ulu

Nie będzie konkursu, tylko przetarg na projekt budowlany

Pszczyna02.05.2019, 10:17

Architekci nie wykażą się swoją pomysłowością. Gmina zrezygnowała z konkursu na koncepcję sali widowiskowej dla Pszczyńskiego Centrum Kultury i ogłosi od razu przetarg na projekt budowlany. Wszystko wskazuje na, że obiekt powstanie na terenie pomiędzy ulicami Bielską, Jagiełły i Bednorza.

- Przy konkursie na koncepcję nie są znane koszty budowy. Istniałoby zatem ryzyko, że realizacja wybranej koncepcji przekroczy nasze możliwości finansowe – tłumaczy Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury. Przetarg na projekt budowlany, w którym określona jest również wartość kosztorysowa robót, ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Wszystko wskazuje na to, że sala widowiskowa PCK-ulu powstanie na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Bielską, Jagiełły i Bednorza. Najprawdopodobniej w miejscu, gdzie jest teraz tzw. psi park. Ten miałby zostać przeniesiony.

Co ciekawe, jakiś czas temu pojawił się też inny pomysł na zagospodarowanie tego terenu. W listopadzie 2017 r. powstał projekt budowlany „Zagospodarowania terenu wokół Psiego Parku w Pszczynie przy ulicy Bielskiej – boisko do piłki nożnej i koszykówki”. Gmina Pszczyna zapłaciła za niego 8 tys. zł, a kosztorys robót oszacowano na  282 000 zł. Boiska sportowe na wspomnianej działce (nr 2052/49) jednak do tej pory nie powstały. - W bieżącym roku nie zostały zaplanowane środki finansowe na przedmiotową inwestycję – informuje Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Co i kiedy ostatecznie powstanie na terenie pomiędzy ulicami Bielską, Jagiełły i Bednorza, tego na razie nikt nie jest w stanie z całkowitą pewnością powiedzieć.

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Roztańczona Pszczyna 2019
Roztańczona Pszczyna 2019
Powstanie sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia?
Powstanie sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia?
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

najwyższyczas 2019-05-04 godz. 21:00
Połączyć Bogedaina z Bielską przez ogródki działkowe.
OZE 2019-05-02 godz. 13:21
No to teraz pytanie o projekt architektoniczny. Znajac gust lokalnych włodarzy obawiam się gniota, chociaż Pawłowic pewnie nic nie przebije. Najważniejszy będzie duży parking wyłożony najtańszsą kostką. A mi się marzy z zewnątrz również zieleń, ławki, bezpieczne miejsce na rowery, tym bardziej że obok jest ścieżka rowerowa. Żeby można było dojechać również komunikacja publiczną, która teraz po genialnych analizach dziwnie omija najbardziej zaludnione obszary miasta.
treść:
autor:

SQL: 19