fot. UŚ

Nauczycielu i animatorze kultury! Podyplomowe studia z wiedzy o regionie na Uniwersytecie Śląskim

Region11.09.2019, 12:38

Jeszcze tylko do 20 września można składać dokumenty na Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Nauczycieli, którzy zdecydują się na ich podjęcie, wesprze finansowo Samorząd Województwa Śląskiego.

Studia adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych Śląskiem. Po ich zakończeniu słuchacze uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury.

Studia te podkreślają wagę edukacji regionalnej, pogłębiania wiedzy o Śląsku, jego tradycjach i obyczajach. Studia obejmują wiedzę z zakresu historii i socjologii, geografii i przyrody, dziedzictwa kulturowego i sztuki oraz literatury i języka śląskiego niezbędną do realizacji programu edukacji regionalnej. Program obejmuje zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne i zajęcia terenowe. 

Co ważne, Samorząd Województwa Śląskiego wesprze finansowo nauczycieli, którzy podejmą studia z Wiedzy o Regionie. Opłata za studia wynosi 4 tys. zł (rata za semestr to 2 tys.). Koszt ten może zostać podzielony pomiędzy Samorząd Województwa Śląskiego, organ prowadzący szkołę, w której nauczyciel pracuje, oraz nauczyciela.

Otwarcie studiów z wiedzy o regionie było odpowiedzią na potrzebę zgłaszaną przez środowiska nauczycielskie oraz środowiska związane z kulturą w regionie. W lipcu tego roku drugą edycję studiów ukończyło 14 osób. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 52 nauczycieli z 16 jednostek samorządowych województwa śląskiego.

Zajęcia rozpoczną się od października i będą odbywały się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy pl. Sejmu Śląskiego 1 w Katowicach. Dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście w sekretariacie wydziału lub wysłać pocztą.

Szczegółowe informacje o studiach i potrzebne do rekrutacji dokumenty dostępne są na stronie Wydziału Filologicznego: http://www.fil.us.edu.pl/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie/

(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, fil.us.edu.pl)

 

 

ar

T G+ F

Zobacz także

Turniej wiedzy o regionie
Turniej wiedzy o regionie
Nowy kierunek na Uniwersytecie Śląskim
Nowy kierunek na Uniwersytecie Śląskim
W weekend pszczyński Rynek po raz kolejny zamieni się w Świąteczny Jarmark!
W weekend pszczyński Rynek po raz kolejny zamieni się w Świąteczny Jarmark!
Zmiany w gospodarowaniu odpadami w gminie Goczałkowice od 1 stycznia
Zmiany w gospodarowaniu odpadami w gminie Goczałkowice od 1 stycznia

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18