Nauczyciele grali w kręgle

16.11.2012, 13:06

Pszczyna

W środę, 14 listopada w kręgielni Hotelu Imperium odbył się I Nauczycielski Turniej w Kręgle. Organizatorem turnieju był pszczyński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Pszczynie.


Uczestnikami imprezy byli nauczyciele zaproszeni przez organizatora i czynnie związani z życiem sportowym oddziału. W turnieju zagrało 15 zawodników, którzy drogą losowania zostali podzieleni na dwie grupy. Po 10 rundach eliminacji awans do półfinału uzyskało po 4 najlepiej punktujących zawodników z obu grup, tworząc w ten sposób grupę mistrzowską. Pozostali gracze utworzyli grupę pocieszenia.
Po kolejnych 10 rundach poznaliśmy najlepiej punktujących zawodników turnieju w grupie mistrzowskiej. Największą sumę punktów z obu gier uzyskał Leszek Kondzielnik (PZS 2), który o jeden punkt wyprzedził Marka Kloca (ZSP Czarków) i Łukasza Czuchańskiego (PG3). W grupie pocieszenia nie prowadzono klasyfikacji punktowej. Wszyscy uczestnicy z rąk prezesa Pszczyńskiego Oddziału ZNP, Aliny Michalak otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez ZNP oraz upominki przekazane przez burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola i specjalnie na tą okazję przygotowane puchary, które ufundował starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Dodatkowym bonusem dla trzech najlepszych zawodników będzie okazja do reprezentowania pszczyńskiego oddziału ZNP w ogólnopolskim turnieju gry w kręgle, który odbędzie się wiosną 2013 r. w Aqua Parku „Nemo” w Dąbrowie Górniczej.

Klasyfikacja końcowa turnieju - grupa mistrzowska:
1. Leszek Kondzielnik (278 pkt.)
2. Marek Kloc (277 pkt.)
3. Łukasz Czuchański (271 pkt.)
4. Wojciech Bałuch (228 pkt.)
5. Andrzej Mulawa (195 pkt.)
6. Sławosz Pękała (192 pkt.)
7. Alicja Chrapkiewicz (187 pkt.)
8. Marcin Bienioszek

W grupie pocieszenia zagrali: Gabriela Czerwińska, Grzegorz Kuczera, Marian Ogrodnik, Piotr Włodek, Piotr Dąbkowski, Eugeniusz Machoń, Dawid Ochman i gościnnie burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Organizator kieruje serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu turnieju dla starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy, burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola oraz Hotelu Imperium.

M. Bienioszek

jack

T G+ F

Zobacz także

Mistrzostwa gry w kręgle
Mistrzostwa gry w kręgle
ZSO Pawłowice wygrywa turniej w kręgle
ZSO Pawłowice wygrywa turniej w kręgle
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18