Nauczyciel Roku 2017 wraz z uczennicami oraz awatarkami dla dzieci

Nauczyciel Roku 2017 uczy w Pielgrzymowicach!

Pielgrzymowice11.10.2017, 12:04

Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka języka niemieckiego i zajęć technicznych w Publicznym Gimnazjum nr 3, a obecnie w Szkole Podstawowej im. K. Miarki w Pielgrzymowicach wygrała ogólnopolski konkurs.

Marta Florkiewicz-Borkowska (w środku, z kwiatkiem) podczas gali w Warszawie (fot. Głos Nauczycielski)Konkurs organizowany jest przez "Głos Nauczycielski". W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego wybrało trzynastu finalistów. Podczas gali, która odbyła się we wtorek, 10 października na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono, że Nauczycielem Roku 2017 została Marta Florkiewicz-Borkowska, która uczy w szkole w gminie Pawłowice.

Laureatka bierze udział w projektach eTwinning, jej inicjatywy zdobywają krajowe i europejskie Odznaki Jakości, angażuje się w akcje charytatywne (Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy).

Nauczyciel Roku 2017 podczas tworzenia awatarków dla dzieciProwadzi też blogi związane z językiem niemieckim oraz rękodziełem. Wymyśliła GUMISIE (Gimnazjalistki Uczą Młodszych i się Edukują). To prowadzone przez gimnazjalistki zajęcia z języka niemieckiego dla młodszych uczniów z wykorzystaniem nowych technologii. 

Niedawno pisaliśmy o kolejnych inicjatywach nauczycielki z Pielgrzymowic. Pod opieką Marty Florkiewicz-Borkowskiej gimnazjalistki szyły awatarki "Pożeracze smutków", które zostały przekazane chorym dzieciom, a także dzieciom z Etiopii (czytaj TUTAJ).

Od siedmiu lat Marta Florkiewicz-Borkowska jest opiekunką samorządu uczniowskiego. Jak mówi, jej największym osiągnięciem jest pokazanie, że dzieci ze wsi mają ogromny potencjał.

Wśród nominowanych do tegorocznego tytułu Nauczyciela Roku znalazł się jeszcze jeden nauczyciel z powiatu pszczyńskiego. To ucząca języka angielskiego w Zespole Szkół w Woli (gmina Miedźna) Łarisa Doniecka.

pako

T G+ F

Zobacz także

Z Nauczycielem Roku o nowych technologiach w edukacji
Z Nauczycielem Roku o nowych technologiach w edukacji
Awatarki z Pielgrzymowic pojechały aż do Etiopii!
Awatarki z Pielgrzymowic pojechały aż do Etiopii!
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Nowe oświetlenie na Słonecznej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18