Nasi strzelili i wygrali!

17.03.2007, 22:45

Łukasz Piszczek i Przemysław Pitry wpisali się na listę strzelców dzisiejszej kolejki Orange Ekstraklasy. Bramki piłkarzy z naszego terenu pomogły odnieść im drużynom cenne zwycięstwa.

Wychowanek LKS Goczałkowice strzelił pierwszego gola dla Zagłębia Lubin w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią. Zanim nadeszła szczęśliwa dla niego 31 minuta spotkania, jego drużyna przegrywała 0:2.Spotkanie zakończyło się jednak wygraną zespołu Piszczka 4:2, ale napastnik rodem z Goczałkowic został zmieniony w 58. minucie spotkania. Bramka z Cracovią dla Łukasza Piszczka jest piątym gole w tym sezonie.

Gol Przemysława Pitrego przypieczętował zwycięstwo Lecha Poznań nad Koroną Kielce. Lechici wygrali 3:0. Dla piłkarzy ze stolicy Wielkopolski, spotkanie z „Koroniarzami” było jednym z punktów obchodów jubileuszu 85-lecia istnienia Lecha.

Wychowanek Iskry Pszczyna spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się dopiero w 62. minucie zastępując Zbigniewa Zakrzewskiego. Kwadrans później zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu w tym meczu (Lech wygrał 3:0, druga bramka pszczynianina w tym sezonie). Pitry najpierw minął trzech rywali, a potem posłał piłkę z 16 metrów do bramki Macieja Mielcarza. (fot. www.zaglebie.org)