Laureaci tegorocznej edycji Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

Konkurs dziennikarski: dziś ostatni dzień na zgłoszenia

Powiat23.02.2018, 09:54

Jeszcze tylko dziś przyjmujemy prace do V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali!

Każdy konkurs to pasjonujące historie, opowieści o ciekawych ludziach, wydarzeniach związanych z ziemią pszczyńską. W każdym konkursie odkrywamy także nowych mistrzów słowa. I nie są to profesjonalni dziennikarze. Wystartować może niemal każdy.

Bo w Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali chcemy zachęcić innych do pisania. Jego hasło to „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą”. Ma ono podkreślić, że ludzie z pasją i miejsca z duszą są obok nas. Z pozoru proste życie człowieka, Waszego krewnego, sąsiada, może być świetnym tematem na artykuł.

Kończy się etap przyjmowania zgłoszeń do V edycji konkursu. Ostatnie prace można wysłać do nas w piątek, 23 lutego. Dlatego warto się pospieszyć! Nagroda główna w konkursie to 1 tys. zł, laureat II miejsca otrzyma 500 zł, a III miejsca – 300 zł. Najlepsze teksty opublikujemy też w „Gazecie Pszczyńskiej” i na portalu pszczynska.pl.

Tematyka prac może być bardzo różnorodna. Ważne jest tylko to, by dotyczyły powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących – dawniej i współcześnie. Teksty (od 6 do 10 tys. znaków) mogą zgłaszać uczniowie oraz osoby dorosłe, niezajmujące się zawodowo dziennikarstwem. W konkursie mogą wziąć także udział osoby, które nie mieszkają w powiecie pszczyńskim.

Spośród wszystkich nadesłanych prac redakcja „Gazety Pszczyńskiej” wybierze od sześciu do dziesięciu najlepszych. Zostaną one ocenione przez Kapitułę Finałową (lokalnych dziennikarzy, działaczy, historyków, regionalistów), która wybierze laureatów. Gala finałowa planowana jest na połowę marca 2018 r.

Poprzez konkurs chcemy uczcić pamięć naszej tragicznie zmarłej koleżanki, Agnieszki Wojtali. Była wieloletnią dziennikarką „Gazety Pszczyńskiej”, napisała wiele ważnych artykułów. 13 marca minie pięć lat od jej śmierci.

V Konkurs Dziennikarski im. Agnieszki Wojtali jest organizowany przez Grupę Terrabit, wydawcę „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl, Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami są Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 

Z regulaminu V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

UCZESTNICY

W konkursie udział wziąć mogą uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe, niezajmujące się zawodowo dziennikarstwem.

TERMINY

Termin zgłaszania prac do Konkursu upływa 23 lutego 2018 r. Konkurs składa się z dwóch etapów: etap pierwszy - zakwalifikowanie przez jury do finału konkursu od sześciu do dziesięciu prac spośród wszystkich nadesłanych prac; etap drugi - wybór przez Kapitułę laureatów pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca (możliwe jest także przyznanie maksymalnie pięciu wyróżnień). Ogłoszenie wyników prac Kapituły oraz laureata konkursu, a także wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej, która planowana jest w połowie marca 2018 r.

NAGRODY

Kapituła przyzna nagrodę główną konkursu dla autora, który otrzyma najwięcej punktów - nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, a także publikację nagrodzonego tekstu na łamach „Gazety Pszczyńskiej". Dla zdobywcy drugiego miejsca przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, a dla zdobywcy miejsca trzeciego – 300 zł. Kapituła może przyznać także pięć wyróżnień.

WYMAGANIA

Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie publikacje w języku polskim, liczba znaków: 6-10 tysięcy (ze spacjami).
Nie będą przyjmowane: prace napisane niesamodzielnie (przez więcej niż jednego autora), prace wcześniej już opublikowane lub w inny sposób publicznie wykorzystane, prace, które nie dotyczą podanego tematu, prace, których objętość nie spełnia podanych w regulaminie kryteriów, prace, które naruszają prawa autorskie bądź zawierają treści niezgodne z prawem, prace osób, które zawodowo zajmują się dziennikarstwem.

-----------------------------------------------------

Regulamin V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali - pobierz TUTAJ

-----------------------------------------------------

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Kochajcie się!
Kochajcie się!
Stolarstwo uratowało mu życie
Stolarstwo uratowało mu życie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
S1 przez gminę Miedźna: w tym roku ma być ogłoszony przetarg
S1 przez gminę Miedźna: w tym roku ma być ogłoszony przetarg
Coraz bliżej budowy sali gimnastycznej w Porębie
Coraz bliżej budowy sali gimnastycznej w Porębie
Nie chce być radnym od seksu grupowego
Nie chce być radnym od seksu grupowego
W Pielgrzymowicach przekonują: słowa też mogą krzywdzić
W Pielgrzymowicach przekonują: słowa też mogą krzywdzić

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20