Laureaci tegorocznej edycji Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

Napisz o bliskiej Ci historii i wygraj 1000 zł!

Powiat08.11.2017, 11:52

Znasz ludzi z pasją, miejsca z duszą, chcesz opisać bliską Ci historię? Zapraszamy do udziału w V Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali.

Blisko 60 prac, wyjątkowych, opisujących z uczuciem ludzi i miejsca ziemi pszczyńskiej. Tyle tekstów mieliśmy do tej pory przyjemność przeczytać w ciągu czterech edycji konkursu dziennikarskiego organizowanego przez Grupę Terrabit, wydawcę „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl. Czekamy na kolejne!

Hasło V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali brzmi, podobnie jak w ubiegłym roku, „Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą”. Ma ono podkreślić, że ludzie z pasją i miejsca z duszą są obok nas. Z pozoru proste życie człowieka, Waszego krewnego, sąsiada, może być świetnym tematem na artykuł. I żeby go napisać wcale nie musicie być profesjonalnymi reporterami. Nasi dotychczasowi laureaci są na to znakomitym przykładem.

Przypomnijmy, że pierwszą edycję konkursu ogłosiliśmy w 2013 r. W marcu tamtego roku zmarła tragicznie Agnieszka Wojtala, nasza redakcyjna koleżanka. Postanowiliśmy zorganizować konkurs, by uczcić jej pamięć. Poprzez konkurs chcemy także promować powiat pszczyński oraz zachęcać do stosowania form pisanych.

Nadsyłane do konkursu publikacje muszą dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących – dawniej i współcześnie. Konkurs skierowany jest do uczniów oraz osób dorosłych, niezajmujących się zawodowo dziennikarstwem. W konkursie mogą wziąć także udział osoby nie mieszkające w powiecie pszczyńskim.

Zwycięzca V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali otrzyma nagrodę główną – 1000 zł! Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 zł, a trzeciego – 300 zł. Najlepsze prace opublikujemy na łamach „Gazety Pszczyńskiej” i portalu pszczynska.pl. 

 

Z regulaminu V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

UCZESTNICY

W konkursie udział wziąć mogą uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe, niezajmujące się zawodowo dziennikarstwem.

TERMINY

Termin zgłaszania prac do Konkursu upływa 23 lutego 2018 r. Konkurs składa się z dwóch etapów: etap pierwszy - zakwalifikowanie przez jury do finału konkursu od sześciu do dziesięciu prac spośród wszystkich nadesłanych prac; etap drugi - wybór przez Kapitułę laureatów pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca (możliwe jest także przyznanie maksymalnie pięciu wyróżnień). Ogłoszenie wyników prac Kapituły oraz laureata konkursu, a także wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej, która planowana jest w połowie marca 2018 r.

NAGRODY

Kapituła przyzna nagrodę główną konkursu dla autora, który otrzyma najwięcej punktów - nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, a także publikację nagrodzonego tekstu na łamach „Gazety Pszczyńskiej". Dla zdobywcy drugiego miejsca przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, a dla zdobywcy miejsca trzeciego – 300 zł. Kapituła może przyznać także pięć wyróżnień.

WYMAGANIA

Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie publikacje w języku polskim, liczba znaków: 6-10 tysięcy (ze spacjami).
Nie będą przyjmowane: prace napisane niesamodzielnie (przez więcej niż jednego autora), prace wcześniej już opublikowane lub w inny sposób publicznie wykorzystane, prace, które nie dotyczą podanego tematu, prace, których objętość nie spełnia podanych w regulaminie kryteriów, prace, które naruszają prawa autorskie bądź zawierają treści niezgodne z prawem, prace osób, które zawodowo zajmują się dziennikarstwem.

-----------------------------------------------------

Regulamin V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali - pobierz TUTAJ

-----------------------------------------------------

 

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Stolarstwo uratowało mu życie
Stolarstwo uratowało mu życie
Zabawki historii
Zabawki historii
Uczniowie Chrobrego bawili się na studniówce
Uczniowie Chrobrego bawili się na studniówce
W Pawłowicach na DK 81 dachowały dwa auta
W Pawłowicach na DK 81 dachowały dwa auta
Art. spons. Zmiany przepisów podatkowych w 2018 r.
Art. spons. Zmiany przepisów podatkowych w 2018 r.
Studzienice: 4-latka potrącona przez samochód
Studzienice: 4-latka potrącona przez samochód
gorący temat
Śmiertelne zatrucie czadem w Pszczynie. Nie żyje 61-latka
Śmiertelne zatrucie czadem w Pszczynie. Nie żyje 61-latka
gorący temat
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Wyślij babcię i dziadka do uzdrowiska!
Uczniowie na szkoleniu z bezpiecznej jazdy motocyklem
Uczniowie na szkoleniu z bezpiecznej jazdy motocyklem

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20