(fot. powiat)

Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Powiat04.08.2020, 11:53

Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie bierze udział w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez kapitułę konkursową. Dodatkowo do końca sierpnia trwa głosowanie internetowe. Zachęcamy do oddawania głosów.

Celem corocznego konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego jest promocja rozwoju przestrzeni publicznej oraz nagrodzenie najciekawszych realizacji kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Zostaną one ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Równocześnie do końca sierpnia trwa plebiscyt internetowy, a najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie nagrodę internautów.

W konkursie bierze udział Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie - obiekt oddany do użytku w listopadzie 2019 r. Nowoczesny, energooszczędny, a jednocześnie nawiązujący architekturą, stylem i materiałami do zabytkowego budynku dworca.

W budynku znajduje się poczekalnia, pomieszczenia do kierowania ruchem, ogólnodostępne toalety i pokój dla rodziców z dzieckiem. Przy obiekcie posadowiona została wiata przystankowa z sześcioma stanowiskami do odjazdu autobusów i busów lokalnych i dalekobieżnych. Parkingi samochodowe, rowerowe, postój taksówek oraz kompleksowa przebudowa układu drogowego uzupełniły realizację.

- Zachęcam do oddawania głosów na największą inwestycję w historii powiatu pszczyńskiego. Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie powstało w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu podróżnym i stworzenie miejsca pozwalającego na integrację różnych przewoźników. Każdego dnia odjeżdża stąd ok. 180 autobusów i busów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zapraszamy do głosowania na Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie na stronie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020 - npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020 - i przyznania trzech punktów. Aby potwierdzić swój wybór należy odebrać maila i aktywować link.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Przesiądź się na kulturę! Koncerty w Centrum Przesiadkowym
Przesiądź się na kulturę! Koncerty w Centrum Przesiadkowym
gorący temat
Powiatowe Centrum Przesiadkowe służy mieszkańcom i turystom
Powiatowe Centrum Przesiadkowe służy mieszkańcom i turystom
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności
Akademia Młodego Strażaka doskonali umiejętności

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18