Najfajniejsze miejsce w szkole

22.10.2012, 10:41

Wola

Plac zabawa przy tutejszej Jedynce jest nowy, kolorowy i bezpieczny. A do tego dostępny dla wszystkich przez cały tydzień.


Z inwestycji, którą właśnie zakończono, najbardziej cieszą się dzieci, bo zyskały miejsce, w którym mogą naprawdę poszaleć. Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Malinowskiego powstał plac zabaw. To, co się na nim znalazło i jaki ostatecznie przybrało kształt, to wynik długich dyskusji jeszcze na etapie projektowania. Czyli jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje program „Radosna Szkoła”, by plac był jak najbardziej funkcjonalny.

- Nasza szkoła to dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież, która uczęszcza do klas sportowych. Od początku też przyjęliśmy, że będzie to plac ogólnodostępny. Musieliśmy uwzględnić potrzeby wszystkich – mówi dyrektorka szkoły, Grażyna Matyszkiewicz.

Zadanie kosztowało w sumie 155 tys. zł. Połowa środków pochodzi z budżetu gminy, druga część to fundusze pozyskane w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Wszystkie zamontowane urządzenia i elementy wyposażenia posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Przy wyborze zabawek szkoła postawiła na te, które są najbezpieczniejsze w kontakcie nawet z małymi dziećmi. Huśtawka „bocianie gniazdo” może służyć nawet kilkumiesięcznym dzieciom, co pewnie ucieszy wiele mam. Zresztą i one znajdą na placu coś dla siebie, bo część zabawek to właściwie sprzęt, który przyda się uczniom klas sportowych.

Plac zabaw jest dostępny codziennie do godz. 20.00. Dyrektorka dodaje, że weekendy tez jedna bramka jest otwarta. Wszystko, co dzieje się wokół szkoły, rejestruje monitoring, który szkoła zamontowała we własnym zakresie. Teraz zostało tylko cieszyć się z tego, co właśnie oddano do użytku. I dbać, bo drugiego takiego placu nie będzie.

agw

T G+ F

Zobacz także

Więcej miejsca w szkole
Więcej miejsca w szkole
6-latki w szkole
6-latki w szkole
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18