(fot. powiat)

Nagroda dla najlepszej absolwentki „Chrobrego”

Pszczyna02.10.2019, 08:09

Tegoroczna absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Edyta Czernecka otrzymała "Nagrodę im. prof. Stanisława Ciska". Warunkiem otrzymania wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu maturalnego.

- Edyta Czernecka jest tegoroczną absolwentką naszego liceum ze średnią 5,33. Uzyskała tytuł najlepszego absolwenta liceum w roku szkolnym 2018/19. Zresztą od pierwszej klasy osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, którym w większości towarzyszyła 100% frekwencja - mówiła Renata Dyrda, dyrektor LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, podczas uroczystości wręczenia "Nagrody im. prof. Stanisława Ciska". - Bardzo wysokie wyniki osiągnęła także na maturze, a zdawała aż osiem egzaminów, w tym rozszerzenia z matematyki i języka polskiego. Jest więc całościowo dobrze przygotowana do dalszej edukacji. Zawsze łączyła pracowitość i sumienność z wrażliwością na potrzeby innych - dodała.

- To dla mnie honor wręczać nagrodę mojego ojca. Jestem pewien, że on sam byłby szczęśliwy, że taka wyjątkowa młodzież kształci się w tej szkole - mówił Andrzej Cisek, fundator "Nagrody im. prof.
Stanisława Ciska".

Stanisław Cisek był nauczycielem matematyki w „Chrobrym”. Starał się kształcić ludzi światłych o wysokiej kulturze i etyce, dumnych ze swego polskiego pochodzenia. By dopomóc w spełnieniu się tego marzenia, jego rodzina z synem Andrzejem na czele utworzyła fundację, która począwszy od roku szkolnego 2015/2016 roku przyznaje doroczną „Nagrodę im. profesora Stanisława Ciska” w wysokości 5 tys. zł dla odznaczającego się tymi zaletami absolwenta liceum. Ponadto warunkiem otrzymania nagrody są wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu maturalnego.

(źródło: powiat)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Alicja Szymczak pierwszą laureatką nagrody
Alicja Szymczak pierwszą laureatką nagrody "Uskrzydlony"
Awanse i wyróżnienia dla policjantów
Awanse i wyróżnienia dla policjantów
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Dziś Maraton Fitness z POSiR-em. Będzie też strefa malucha
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego
Normy znowu przekroczone. II poziom alarmu smogowego dla woj. śląskiego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18