(fot. powiat)

Nagroda dla najlepszej absolwentki „Chrobrego”

Pszczyna02.10.2019, 08:09

Tegoroczna absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Edyta Czernecka otrzymała "Nagrodę im. prof. Stanisława Ciska". Warunkiem otrzymania wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu maturalnego.

- Edyta Czernecka jest tegoroczną absolwentką naszego liceum ze średnią 5,33. Uzyskała tytuł najlepszego absolwenta liceum w roku szkolnym 2018/19. Zresztą od pierwszej klasy osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, którym w większości towarzyszyła 100% frekwencja - mówiła Renata Dyrda, dyrektor LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, podczas uroczystości wręczenia "Nagrody im. prof. Stanisława Ciska". - Bardzo wysokie wyniki osiągnęła także na maturze, a zdawała aż osiem egzaminów, w tym rozszerzenia z matematyki i języka polskiego. Jest więc całościowo dobrze przygotowana do dalszej edukacji. Zawsze łączyła pracowitość i sumienność z wrażliwością na potrzeby innych - dodała.

- To dla mnie honor wręczać nagrodę mojego ojca. Jestem pewien, że on sam byłby szczęśliwy, że taka wyjątkowa młodzież kształci się w tej szkole - mówił Andrzej Cisek, fundator "Nagrody im. prof.
Stanisława Ciska".

Stanisław Cisek był nauczycielem matematyki w „Chrobrym”. Starał się kształcić ludzi światłych o wysokiej kulturze i etyce, dumnych ze swego polskiego pochodzenia. By dopomóc w spełnieniu się tego marzenia, jego rodzina z synem Andrzejem na czele utworzyła fundację, która począwszy od roku szkolnego 2015/2016 roku przyznaje doroczną „Nagrodę im. profesora Stanisława Ciska” w wysokości 5 tys. zł dla odznaczającego się tymi zaletami absolwenta liceum. Ponadto warunkiem otrzymania nagrody są wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu maturalnego.

(źródło: powiat)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Łucja Janosz honorowym członkiem Stowarzyszenia Pro Memoria
Łucja Janosz honorowym członkiem Stowarzyszenia Pro Memoria
Alicja Szymczak pierwszą laureatką nagrody
Alicja Szymczak pierwszą laureatką nagrody "Uskrzydlony"
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18