(fot. pixabay)

Nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym

Powiat14.08.2019, 15:31

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Wnioski przyjmowane będą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie do 31 sierpnia br.

Celem zadania jest przygotowanie beneficjentów programu do aktywizacji społecznej, zawodowej lub wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia poprzez likwidację lub ograniczenie barier w poruszaniu się.

Pomoc jest skierowana do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub osób do 16 roku życia  z orzeczenie o niepełnosprawności, które opinią eksperta PERON w wyniku wsparcia udzielonego w programie będą miały zdolność do pracy, podjęcia nauki. Osób w wiek do lat 18, w wieku aktywności zawodowej lub zatrudnienie, którym dysfunkcje uniemożliwiają samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.

Maksymalna kwota dofinansowania to 10 tys. zł

Dofinansowania w ramach Obszaru C, Zadanie 1 programu ,,Aktywny samorząd”. Modyfikacja dokumentu pn. ,,Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu ,,Aktywny samorząd” w 2019 roku” w tym względzie, została przyjęta uchwałą Zarządu PFRON nr 49/2019 z dnia 17 lipca 2019r.
(źródło: PCPR)

KK

T G+ F

Zobacz także

Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Powiat pszczyński liderem projektu
Powiat pszczyński liderem projektu "Śląskie bez barier"
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18