Na wymagającej trasie

22.02.2011, 10:37

Pawłowice

Od czterech lat mieszkańcy gminy - ci najmłodsi i ci najstarsi – każdej zimy rywalizują o tytuł najlepszego narciarza alpejskiego w gminie.

IV Mistrzostwa Gminy Pawłowice w Narciarstwie Alpejskim odbyły się 19 lutego w stacji narciarskiej Stożek w Wiśle. Pomimo panującej mgły do zawodów zgłosiło się prawie sześćdziesięciu zawodników. Narciarze i narciarki rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.
- Twarda i zlodowaciała trasa giganta okazała się bardzo wymagająca i kilka osób nie ukończyło swoich przejazdów – mówi Jan Krosny, organizator zawodów, instruktor narciarstwa z Klubu Sportowego Alpino z Pawłowic. - Zawody rozegrano w dwóch przejazdach, a do klasyfikacji zaliczano lepszy z czasów. Po zjazdach zawodnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek i w końcu na oczekiwane ogłoszenie wyników – dodaje.

Najlepsi narciarze otrzymali medale, dyplomy, upominki ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz nagrody rzeczowe (m.in. smary, artykuły biurowe oraz czapki i rękawice ufundowane przez firmę „Brugi” z Bielska-Białej oraz Decathlon - Żory).

W kategorii I (do 10. roku życia) wśród dziewczynek I miejsce na podium zajęła Julia Paszyna. Wśród chłopców triumfował Jan Zając przed Piotrem Lazarkiem i Konradem Pawliczkiem. W kategorii II (11-13 lat) wśród dziewcząt najlepsza okazała się Olimpia Demetraki-Paleolog. II miejsce zajęła Alicja Gruca, a III Kamila Nowak. Wśród chłopców najszybciej trasę giganta pokonał Patryk Zając przed Piotrem Stanieczko i Krzysztofem Bednorzem. W kategorii III (14-18 lat) wśród dziewcząt na podium w kolejności od najlepszej stanęły: Agata Stanieczko, Karolina Paszyna i Martyna Ryś. U chłopców najlepszy był Łukasz Stanieczko przed Mateuszem Stanieczko i Szymonem Dominem. W kategorii (19-35 lat) na starcie stanęli tylko mężczyźni. Najlepiej z trasą poradził sobie Adam Brandys, który wyprzedził Grzegorza Stanieczko i Wojciecha Tesznera. W kategorii V (36-50 lat) ze zwycięstwa wśród kobiet cieszyła się Marzena Krej. Kolejne miejsca na podium zajęły Marzena Stanieczko i Sylwia Gruca. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Jacek Zając, wyprzedzając Marcina Stanieczko i Zbigniewa Laskowskiego. W ostatniej kategorii (powyżej 50. roku życia) triumfował Marian Stanieczko. Tuż za nim uplasowali się Ireneusz Domin i Stanisław Pisarek.