Na wiosnę zakwitną "Pola Nadziei"

21.10.2009, 09:56

Pawłowice

„Pola Nadziei” to coroczna kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Pierwszym etapem akcji jest sadzenie cebulek żonkili – kwiatów symbolizujących nadzieję. Wiosną, żółte pola, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Wiosną przeprowadza się również kwesty i zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów. Od 12 lat w ten właśnie sposób Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie- pomysłodawca „Pól Nadziei” zbiera fundusze na rzecz opieki dla ludzi terminalnie chorych. Od 2003 roku w akcję włączają się inne miasta i hospicja, aby szerzyć ideę pomocy ludziom cierpiącym. W tym roku, z inicjatywy młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących, akcję zorganizowano również w gminie Pawłowice.

Pierwsze „Pole Nadziei” powstało w centrum Pawłowic, nieopodal budynku urzędu i Gminnego Ośrodka Kultury. Na zaproszenie młodzieży odpowiedzieli m. in. dyrektor domu hospicyjnego w Krzyżowicach ks. Zdzisław Tomziński, siostra Danuta Mryka – dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach i jej podopieczne Ewelina Badora i Krystyna Połednik, sołtysi, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Pawłowicach. Wszyscy obecni własnoręcznie zasadzili kwiaty na przygotowanym poletku. (źródło: pawlowice.pl)

ram

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Posadzili 700 żonkili. Ruszyła akcja Pola Nadziei
Posadzili 700 żonkili. Ruszyła akcja Pola Nadziei
Zakwitły Pola Nadziei
Zakwitły Pola Nadziei
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18