Na ściance z „Diablakiem”

13.01.2014, 12:25

Pszczyna

10 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Diablak”.


Adresatem zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub prowadzi kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.
Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowi uczestnicy poznali podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyli poprawiając i doskonaląc technikę. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 7 lutego 2014 r., a wszystkie informację znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl w zakładce aktualności.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Z „Diablakiem” na kręglach
Z „Diablakiem” na kręglach
Na Skrzyczne z „Diablakiem”
Na Skrzyczne z „Diablakiem”
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18