(fot. UKST Diablak)

Na jarmarku bożonarodzeniowym w Dreźnie

Powiat07.12.2018, 10:09

1 grudnia br. bardzo liczna grupa uczestników udała się na wycieczkę do Drezna, m.in. w celu uczestnictwa w słynnych jarmarkach bożonarodzeniowych.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z panią Izą, licencjonowaną przewodniczką po Dreźnie. Pierwszym elementem zwiedzania była godzinna przejażdżka po Dreźnie, w trakcie której przybliżona została historia miasta i omówione widoczne zabytki. W trakcie jej trwania odwiedziliśmy sklep z musztardami, gdzie każdy mógł popróbować kilkuset różnych rodzajów musztard. Następnym elementem był spacer po starym mieście, w trakcie którego uczestnicy zobaczyli m.in. luterański kościół Marii Panny, jeden z najważniejszych barokowych zabytków w Niemczech, Rezydencję Wettynów, Katedrę Świętej Trójcy oraz inne zabytki. Oprowadzanie połączone było również z opowieściami i ciekawymi historiami o mieście i osobach z nim związanych, np. Auguście II Mocnym, Hrabinie Cosel czy o zbombardowaniu w czasie II wojny światowej i odbudowie miasta.  Po skończeniu spaceru mieliśmy kilka godzin na to, by indywidualnie skorzystać z szerokiego zakresu ekspozycji drezdeńskich muzeów, przede wszystkim zaś z ogromnej oferty licznych drezdeńskich jarmarków.

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Na najbliższe wycieczki zapraszamy już w styczniu. Zapraszamy również na zajęcia na ściance wspinaczkowej – najbliższe 14 grudnia br. Szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez są dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie klubu:
Agnieszka Szczypka-Wojciech
Artur Wojciech

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Zdobądź Giewont z DIABLAKiem
Zdobądź Giewont z DIABLAKiem
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło
Akcja #sprzątaMY las również w kobiórskim nadleśnictwie
Akcja #sprzątaMY las również w kobiórskim nadleśnictwie
Pamiętajmy o obowiązkowej akcji deratyzacji
Pamiętajmy o obowiązkowej akcji deratyzacji

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20