Na DK1 skoda śmiertelnie potrąciła 88-latka na wózku

28.10.2011, 09:50

Pszczyna

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania DK1 z ul. Polne Domy. Samochód osobowy potrącił starszego mężczyznę, który zginął na miejscu.


Jak poinformowała nas rzeczniczka pszczyńskiej policji, asp. Karolina Błaszczyk, do wypadku doszło ok. godz. 9.20 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania DK1 z ul. Polne Domy.

Samochód osobowy marki Skoda Octawia, kierowany przez 61-letniego mieszkańca Gliwic potrącił przejeżdżającego po przejściu dla pieszych na wózku akumulatorowym 88-letniego mieszkańca Pszczyny. - Mężczyzna odniósł tak poważne obrażenia, że poniósł śmierć na miejscu - wyjaśnia asp. Karolina Błaszczyk.
Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności wypadku. W tym miejscu jest sygnalizacja świetlna i policjanci muszą m.in. wyjaśnić, jakie paliło się światło w chwili wypadku.

Wstępne ustalenia policji są takie, że 88-latek wyjechał z ul. Polnej. Był już na pasie rozdzielającym jezdnię, gdzie trzeba ponownie wcisnąć przycisk, by włączyło się zielone światło dla pieszych. Czy to zrobił, wykaże śledztwo. W mężczyznę na wózku uderzyła skoda octawia. Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Katowic. Wiadomo, że kierowca skody był trzeźwy.

- Nasze statystyki pokazują, że jest to bardzo niebezpieczne miejsce. Niejeden krzyż w tym miejscu się pojawił. Giną tu głównie piesi, którzy chcą przejść na drugą stronę przez DK1 - dodaje asp. Błaszczyk.

Na miejscu przez kilka godzin były utrudnienia, pas w kierunku Katowic był wyłączony z ruchu. Jak jednak o 12.00 poinformowała nas policja, droga jest już przejezdna.

fot. policja (2) oraz internauta (2)

ram

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Skoda uderzyła w drzewo
Skoda uderzyła w drzewo
84-latka z Pszczyny zginęła na przejściu dla pieszych na DK1
84-latka z Pszczyny zginęła na przejściu dla pieszych na DK1
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"
Policja szuka świadków wypadku w Górze
Policja szuka świadków wypadku w Górze
6-letni chłopiec wypadł z okna
6-letni chłopiec wypadł z okna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18