Na Daszyńskim zakończą stary i powitają nowy piłkarski rok

28.12.2006, 13:46

W przeddzień Sylwestra, w hali namiotowej pszczyńskiej Szkoły Podstawowej nr 4 odbędzie się Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pszczyny.

To będzie ostatni piłkarski turniej na naszym terenie, ale pierwszy w nowowybudowanej hali na osiedlu Daszyńskiego.

W zmaganiach, które organizowane są przez Zarząd Osiedla Daszyńskiego we współudziale z ATS Jakub oraz MORiS Pszczyna, weźmie udział sześć ekip.Oprócz gospodarzy – ATS Jakub, zagrają także: Cadi-Car, Katon, Poligoners, DeJaVu oraz LMB Rutgers. Wszystkie drużyny, które zjawią się w sobotę na hali są w jakimś stopniu związane z „Jakubami”. - Cadi-Car, czyli dawny Podstarzyniec jest przede wszystkim naszym osiedlowym sąsiadem. Zawodnicy tej drużyny, często wzmacniają nas w innych rozgrywkach. Z „Poligonersami” i „Katonami” też mamy bardzo dobre kontakty. To są drużyny, z którymi znamy się od dłuższego czasu. DeJaVu i Rutgers są z kolei zespołami, które od niedawna grają w lidze. W DeJaVu grają jednak mieszkańcy naszego osiedla, a grą Rutgersów kieruje Olek Olszynka, który także jest przyjacielem Jakuba, bo gra z nami w lidze halowej – tłumaczy piłkarz ATS Jakub, a jednocześnie członek Zarządu Osiedla Daszyńskiego.

Piłkarska rywalizacja ma być tylko przykrywką do tego spotkania. - Po zakończeniu gry chcemy usiąść razem, podsumować ostatni rok, powspominać, ale także zaprosić wszystkich na grę w piłkę w samo południe pierwszego dnia Nowego Roku – mówi Stieber. Miłośnicy futbolu z tego osiedla wybiegną na boisku Gimnazjum nr 4 w Pszczynie dokładnie o 12.00, by rozegrać piłkarski pojedynek. Tak więc to osiedle Daszyńskiego będzie miejscem gdzie zakończy się piłkarski rok 2006 i rozpocznie następny – 2007. (fot. Andrzej Puchała)

Harmonogram turnieju sylwestrowego:

GRUPA A
10.00 LMB Rutgers - DeJaVu
10.35 DeJaVu – ATS Jakub
11.10 ATS Jakub – LMB Rutgers

GRUPA B
11.45 Katon – Cadi-Car
12.20 The Poligoners – Katon
12.55 The Poligoners – Cadi-Car

13.30 mecz o 5 miejsce: 3A – 3B

14.05 półfinał: 1A – 2 B
14.40 półfinał: 1B – 2A

15.15 mecz o 3. miejsce

15.40 FINAŁ.

rin

T G+ F

Zobacz także

Nowy-stary przewodniczący na os. Siedlice
Nowy-stary przewodniczący na os. Siedlice
Nowy-stary przewodniczący osiedla
Nowy-stary przewodniczący osiedla
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18