Art. spons. Na co zwrócić uwagę kupując materac termoelastyczny?

Polska16.07.2020, 22:05

Materace termoelastyczne zyskują na popularności. Dowiedz się, jak kupić doskonały produkt tego typu! Materace termoelastyczne nie tylko do zastosowań medycznych.

Materace piankowe zdobyły w ostatnich latach szczególne uznanie. Właściwości takie jak termoelastyczność doskonale sprawdzają się w zaspokajaniu potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Osoby chore szczególnie zasługują na dodatkowy komfort, chociaż produkty tego typu nie są przeznaczone tylko dla nich. Jeśli jesteśmy w grupie ryzyka schorzeń kręgosłupa, co w tych czasach jest niestety bardzo powszechne, również powinniśmy wziąć pod uwagę wybór termoelastycznego materaca piankowego.

Takie rozwiązanie to gwarancja świetnego odpoczynku przy maksymalnej wygodzie i doskonałym dopasowaniu się do naszego ciała. Stawiając na materace termoelastyczne, zapewniamy sobie skuteczny sen, co ma ogromny efekt na nasz organizm. To absolutna podstawa zdrowego trybu życia. Bez odpowiedniego wysypiania się nie jesteśmy w stanie skutecznie pracować, gorzej radzimy sobie z codziennymi zadaniami, nie jesteśmy skupieni i nie jesteśmy szczęśliwi. Warto więc zadbać o odpowiednią podstawę snu, jaką jest materac.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Przy wyborze musimy rozważyć naprawdę wiele różnych kwestii. Za jakość odpoczynku odpowiada między innymi rozłożenie masy ciała na powierzchni materaca. Zapewni to produkt o odpowiedniej twardości. Istnieje prosta skala, która pozwala szybko określić, jaki materac będzie odpowiedni.

H1 to materace dla osób o wadze poniżej 60 kilogramów. Materace H2 to propozycja dla użytkowników o masie między 60 a 80 kg. H3 to z kolei kategoria dla osób o wadze do 100 kg, a użytkownicy o wyższej masie ciała powinny skorzystać z materacy H4. To jednak czysto umowny podział. Zdarza się, że ktoś się z niego wyłamuje i potrzebuje dużo miększego lub twardszego materaca. Znaczenie mają też strefy twardości – to dzięki nim materac dopasuje się do naszych pleców, nóg, karku i głowy. Zazwyczaj im jest ich więcej, tym lepiej.

Ergonomia to podstawa, jednak równie ważne są gabaryty materaca. Ich wybór jest uzależniony od indywidualnych potrzeb kupującego. Materace z wyższej półki cenowej cechują się też lepszymi właściwościami pod kątem higieny użytkowania. Wkładki z bakteriobójczych materiałów są bardzo korzystnym dodatkiem. Przyjrzyjmy się najlepszym materacom i zdecydujmy, który z nich będzie odpowiedni.

Propozycje topowych producentów

Materac Hilding Salsa to model termoelastyczny, który charakteryzuje się bazową twardością na poziomie H3. Ma siedem stref twardości i aż 15-letni okres gwarancyjny. Jest to materac antyalergiczny, który dysponuje świetną wentylacją. Jego parametry sprawiły, że zdobył certyfikat AEH, który potwierdza jego skuteczność w zastosowaniach medycznych. Cena za wersję podstawową to 1 119 złotych.

Materac Sembella Modulia Cloud jest za to modelem termoelastycznym, piankowym, którego cena to 1 151 złotych. Ma średnią twardość (H2) i 5-letni okres gwarancji. Wykonany jest z mieszanek pianek – Bultex, poliuretanowej, oraz Sensipur. Zapewnia to bardzo wysoki poziom wygody. Pokrowiec można wyprać w 60 stopniach.

Janpol Sirona jest za to materacem termoelastycznym klasy premium, którego ceny zaczynają się od 2 849 złotych. Ma 12 stref twardości, wykonany jest z pianki Ultra i pianki poliuretanowej. Jest odwracalny i dysponuje średnim poziomem podstawowej twardości – H2. Pokrowiec można prać w temperaturze 30 stopni. Sam materac zapewnia świetną wentylację, co sprzyja higienie użytkowania.

T G+ F

Zobacz także

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Pszczynie
Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Pszczynie
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie
Komunikat Burmistrza Pszczyny
Komunikat Burmistrza Pszczyny
SQL: 16