Można już grać na suszeckim boisku

09.08.2011, 11:53

SUSZEC

13 sierpnia GKS „Krupiński” zagra pierwszy mecz w okręgówce w tym sezonie. I to wreszcie na pachnącym jeszcze nowością boisku.


Budowa nowoczesnego kompleksu piłkarskiego w Suszcu przy ul. Piaskowej ruszyła w 2009 r. W miniony weekend, 6 sierpnia boiska sportowe zostały oficjalnie otwarte. - W tym roku było tutaj wykonywanych jeszcze sporo prac, jak m.in. ogrodzenie ze strony trybun, do tego prace wykończeniowe na parkingu, a przede wszystkim masa prac pielęgnacyjnych na murawie.Trawa została posiana z ubiegłym roku i musiała się dobrze zakorzenić, żeby nie została zniszczona po kilku meczach – mówi Marek Kret, kierownik Hali Sportowej w Suszcu. Gmina przymierza się też do zadaszenia trybun.


13 sierpnia GKS „Krupiński” zagra na nowym boisku swój pierwszy mecz w lidze okręgowej w nowym sezonie. To właśnie ta drużyna będzie tutaj rozgrywała swoje mecze ligowe. Jak jednak podkreśla wójt Marian Pawlas, również inne drużyny w terenu gminy Suszec w miarę możliwości będą tu mogły rozgrywać mecze. Do tego będą się tutaj odbywać wszystkie ważniejsze turnieje piłkarskie w gminie.

Przy Piaskowej w Suszcu powstał kompleks piłkarski z prawdziwego zdarzenia. - Są tutaj dwie płyty. Główna ma 8000 m2, więc możemy wyrysować pełnowymiarowe boisko – mówi Marek Kret. Do tego mniejsze, treningowe o wymiarach 87 x 52 m oraz trybuny na ponad 400 osób. Gdyby takim obiektom przyznawano „gwiazdki”, dodatkowa byłaby za zaplecze. Są tutaj szatnie z natryskami, pomieszczenie dla sędziów oraz salka konferencyjna. Do tego oświetlenie obu płyt, parking, automatyczny system zraszania płyty boiska i nowoczesny sprzęt do pielęgnacji murawy. Całość kosztowała ok. 2,4 mln zł.

Podczas uroczystego otwarcia boiska został rozegrany Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec (1 m. Kryry, 2 m. Suszec, 3 m. Radostowice), a także Turniej Piłki Nożnej Dzieci do lat 12 (1 m. Czapla Kryry, 2 m. UKS Suszec, 3 m. LKS Mizerów). Pierwszą oficjalną bramkę na nowym boisku strzelił Adam Zdunek z Suszca w meczu z Radostowicami. Do tego Oldboje „Krupińskiego” zmierzyli się z drużyną Piłkarskich Oldbojów Śląska i przegrali 4:5.

Wójt Marian Pawlas podkreśla, że to nie koniec inwestowania w obiekty piłkarskie na terenie gminy Suszec. - Jesienią ruszy przetarg na wymianę nawierzchni trawiastej na sztuczną na boiskach piłkarskich w Kobielicach i Rudziczce. Projekty są już gotowe. Jesienią chcemy też zrobić remont głównego boiska w Kryrach. Trzeba wymienić nawierzchnię, bo obecnie stoi tam woda. Do tego w tej kadencji chciałbym dokupić jakieś pół hektara do gminnego terenu w Mizerowie przy remizie. W przyszłości może tam powstać boisko. Stawiamy na rozwój sportu, dlatego w każdym sołectwie muszą zostać poczynione inwestycje – podkreśla wójt Pawlas.

źródło: Gazeta Pszczyńska”, nr 15.

Marcela Grzywacz

T G+ F

Zobacz także

Jest już trybuna na boisku w Studzienicach
Jest już trybuna na boisku w Studzienicach
Już się można huśtać
Już się można huśtać
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18