Można już grać na suszeckim boisku

09.08.2011, 11:53

SUSZEC

13 sierpnia GKS „Krupiński” zagra pierwszy mecz w okręgówce w tym sezonie. I to wreszcie na pachnącym jeszcze nowością boisku.


Budowa nowoczesnego kompleksu piłkarskiego w Suszcu przy ul. Piaskowej ruszyła w 2009 r. W miniony weekend, 6 sierpnia boiska sportowe zostały oficjalnie otwarte. - W tym roku było tutaj wykonywanych jeszcze sporo prac, jak m.in. ogrodzenie ze strony trybun, do tego prace wykończeniowe na parkingu, a przede wszystkim masa prac pielęgnacyjnych na murawie.Trawa została posiana z ubiegłym roku i musiała się dobrze zakorzenić, żeby nie została zniszczona po kilku meczach – mówi Marek Kret, kierownik Hali Sportowej w Suszcu. Gmina przymierza się też do zadaszenia trybun.


13 sierpnia GKS „Krupiński” zagra na nowym boisku swój pierwszy mecz w lidze okręgowej w nowym sezonie. To właśnie ta drużyna będzie tutaj rozgrywała swoje mecze ligowe. Jak jednak podkreśla wójt Marian Pawlas, również inne drużyny w terenu gminy Suszec w miarę możliwości będą tu mogły rozgrywać mecze. Do tego będą się tutaj odbywać wszystkie ważniejsze turnieje piłkarskie w gminie.

Przy Piaskowej w Suszcu powstał kompleks piłkarski z prawdziwego zdarzenia. - Są tutaj dwie płyty. Główna ma 8000 m2, więc możemy wyrysować pełnowymiarowe boisko – mówi Marek Kret. Do tego mniejsze, treningowe o wymiarach 87 x 52 m oraz trybuny na ponad 400 osób. Gdyby takim obiektom przyznawano „gwiazdki”, dodatkowa byłaby za zaplecze. Są tutaj szatnie z natryskami, pomieszczenie dla sędziów oraz salka konferencyjna. Do tego oświetlenie obu płyt, parking, automatyczny system zraszania płyty boiska i nowoczesny sprzęt do pielęgnacji murawy. Całość kosztowała ok. 2,4 mln zł.

Podczas uroczystego otwarcia boiska został rozegrany Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec (1 m. Kryry, 2 m. Suszec, 3 m. Radostowice), a także Turniej Piłki Nożnej Dzieci do lat 12 (1 m. Czapla Kryry, 2 m. UKS Suszec, 3 m. LKS Mizerów). Pierwszą oficjalną bramkę na nowym boisku strzelił Adam Zdunek z Suszca w meczu z Radostowicami. Do tego Oldboje „Krupińskiego” zmierzyli się z drużyną Piłkarskich Oldbojów Śląska i przegrali 4:5.

Wójt Marian Pawlas podkreśla, że to nie koniec inwestowania w obiekty piłkarskie na terenie gminy Suszec. - Jesienią ruszy przetarg na wymianę nawierzchni trawiastej na sztuczną na boiskach piłkarskich w Kobielicach i Rudziczce. Projekty są już gotowe. Jesienią chcemy też zrobić remont głównego boiska w Kryrach. Trzeba wymienić nawierzchnię, bo obecnie stoi tam woda. Do tego w tej kadencji chciałbym dokupić jakieś pół hektara do gminnego terenu w Mizerowie przy remizie. W przyszłości może tam powstać boisko. Stawiamy na rozwój sportu, dlatego w każdym sołectwie muszą zostać poczynione inwestycje – podkreśla wójt Pawlas.

źródło: Gazeta Pszczyńska”, nr 15.

Marcela Grzywacz

T G+ F

Zobacz także

Jest już trybuna na boisku w Studzienicach
Jest już trybuna na boisku w Studzienicach
Już się można huśtać
Już się można huśtać
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18