Możliwe przerwy w pracy oddziałów szpitalnych

Powiat04.04.2018, 14:43, aktualizacja: 05.04.2018, 08:21

Jak już informowaliśmy, tuż przed świętami wszyscy etatowi pracownicy Szpitala w Pszczynie otrzymali wypowiedzenia umowy o pracę.

Spółka Centrum Dializa, dzierżawca pszczyńskiego szpitala, wysłała pisma do Śląskiego Oddziału NFZ i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z informacją, że w najbliższych tygodniach mogą następować przerwy w pracy wszystkich oddziałów szpitala spowodowane tym, że pracownicy rozpoczną wybieranie należnych im urlopów wypoczynkowych.

- Wkrótce pierwsze kłopoty dotkną niestety pacjentów poradni przyszpitalnych. W związku z procesem likwidacji szpitala wstrzymane zostaną zapisy do lekarzy, a pacjenci, którzy mają zaplanowaną wizytę u specjalisty po 30 czerwca br. będą najprawdopodobniej musieli ponownie zapisać się w innych poradniach. Szczegółowe informacje będą udzielane przez personel poradni – informuje Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółki Centrum Dializa.

20 marca br. dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia rozwiązał ze spółką Centrum Dializa (Szpitalem w Pszczynie) umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Okres wypowiedzenia umowy upływa 30 czerwca br. Starania o przejęcie kontraktu na leczenie w pszczyńskim szpitalu czyni Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

W przesłanym do naszej redakcji komunikacie Starostwo Powiatowe w Pszczynie odniosło się do słów rzecznika prasowego spółki Centrum Dializa. 

- Informacja rzecznika prasowego spółki Centrum Dializa jest elementem wywierania presji na NFZ oraz powiat pszczyński. Prosimy pracowników szpitala oraz pacjentów o zachowanie spokoju. Spółka Centrum Dializa odpowiada za sprawność działania szpitala w okresie wypowiedzenia, czyli do 30 czerwca br. - mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

"Przypominamy, że powiat pszczyński zabezpieczył pracowników szpitala w umowie dzierżawy placówki, zawartej ze spółką Centrum Dializa. Jest w niej zapis zapewniający zatrudnienie pracowników przez podmiot, który poprowadzi dalej szpital.

Wszystkie podejmowane przez nas działania zmierzają w kierunku przejęcia prowadzenia działalności leczniczej od 1 lipca. Zaraz po wypowiedzeniu kontraktu przez NFZ, zwróciliśmy się do spółki z propozycją podpisania porozumienia, na mocy którego zapewnimy przejecie wszystkich pracowników szpitala oraz przystąpimy do pilnego remontu nieużywanych pięter szpitala, na które od 1 lipca mogliby zostać przeniesieni pacjenci. Po tym czasie powiat przystąpi do gruntownego remontu dolnych pięter budynku.

Od poniedziałku, 3 kwietnia do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 146 oświadczeń pracowników szpitala, deklarujących gotowość do podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu. Mamy też informacje od kolejnych grup pracowników, że podpisane oświadczenia zostaną do nas dostarczone w najbliższych dniach. To
jednoznaczny sygnał, że wielu pracowników - mimo otrzymanych wypowiedzeń - nadal chce pracować w pszczyńskim szpitalu". - czytamy w komunikacie przesłanym ze starostwa.

Druk oświadczenia pracownicy szpitala mogą pobrać TUTAJ

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Powiat oszacował roszczenia wobec Centrum Dializa
Powiat oszacował roszczenia wobec Centrum Dializa
gorący temat
Poradnia bez kontraktu!
Poradnia bez kontraktu!
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej
Powrót do hafciarstwa na ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

Mieszkanka powiatu 2018-04-04 godz. 21:49
Typowa zagrywka Dializy. Frajer od samego początku , nawet na sam koniec nie potrafi odpuścić.Zamiast powyplacac zaległe urlopy (niektórzy mają zaległe od 2015 roku) to znowu pogrywa że zdrowiem naszych mieszkańców.
treść:
autor:

SQL: 19