(fot. KK)

Most Bronisław wróci na dwa lata

Wola05.08.2019, 14:20

Zamknięty pod koniec kwietnia z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną most Bronisław w Woli przejdzie w najbliższych miesiącach prace remontowe i będzie czynny przez dwa lata. Następnie być może dojdzie do jego całkowitej przebudowy.

25 kwietnia br. most został zamknięty, zawieszono również kursowanie autobusów linii „17” relacji Oświęcim – Wola – Oświęcim. 30 lipca br. Jan Słoninka, wójt gminy Miedźna, otrzymał ocenę stanu technicznego mostu oraz informacją o remoncie umożliwiającym przywrócenie ruchu nad Wisłą.

Z informacji wójta wynika, że po wykonaniu zaleconych prac most może być czynny przez dwa lata.

Analiza wykazała, że po modernizacji mostem będą mogły przejeżdżać pojazdy o masie całkowitej do 3,5 tony, przy ograniczeniu prędkości do 20 km na godzinę i zachowywaniu 20-metrowego odstępu. Wyjątkowo dopuszczony będzie przejazd autobusów komunikacji lokalnej.

Co miesiąc sprawdzany będzie stan techniczny mostu. Jeśli pojawią się nieprawidłowości, wykonana ma być kolejna ekspertyza. Miedźna ma dwa lata na przystąpienie do przebudowy, jeśli w tym czasie tego nie zrobi, będzie musiała ponownie postarać się o ekspertyzę.

Według założeń, w drugiej połowie sierpnia br. rozstrzygnięty ma być przetarg na modernizację mostu. Inwestycja nie powinna trwać dłużej niż dwa miesiące. Jest szansa, że przed zimą wznowiony zostanie ruch na moście Bronisław. Wznowiona zostanie też linia autobusowa nr „17”.

Od 1 września uruchomiona zostanie także linia „19”. Autobusy na trasie Brzeszcze – Góra – Gilowice – Wola II kursować będą dwa razy dziennie.

(źródło: UG Miedźna)

 

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Most Bronisław zamknięty do odwołania
Most Bronisław zamknięty do odwołania
Usterka czy celowe działanie?
Usterka czy celowe działanie?
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18