Mogą się poczuć jak w domu

21.03.2014, 22:03

Powiat

Dzieci będące pod opieką Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie w nowym obiekcie przy ul. Wiśniowej 2A mieszkają już od lutego br. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się 21 marca.


- Mamy piękny, słoneczny, wypełniony mnogością pozytywnej energii dom. W słowie dziękujemy chcielibyśmy zawrzeć wszystkie uczucia, które wypełniają nasze serca. Mamy warunki, w których godnie żyjemy i rozwijamy się – mówiła Elżbieta Moskal, dyrektorka „Przystani”.
Symboliczne klucze od starosty Pawła Sadzy odebrały Basia i Zuzia. - W końcu mamy miejsce, w którym każdy z nas czuje się swobodnie. Chyba żaden z nas nie przebywał w takich warunkach, ale każdy na pewno marzy, by kiedyś zamieszkać ze swoją rodziną w równie pięknym domu. Dziękujemy za to, że o nas pamiętacie i za to, że w końcu możemy poczuć się jak w domu – mówiła Basia.

Wśród zaproszonych gości była delegacja z partnerskiego miasta Pszczyny, niemieckiego Klein Rönnau oraz przedstawiciele tamtejszego Niemieckiego Czerwonego Krzyża, którzy od ponad 30 lat wspierają Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”. Niemieccy goście podarowali okolicznościową rzeźbę, dwa rododendrony i jabłoń do posadzenia, kronikę dokumentującą ponad 30-letnią współpracę oraz czek na 2,5 tys.euro.

W marcu 2012 r. Starostwo Powiatowe w Pszczynie ogłosiło przetarg na budowę domu. W maju 2012 r. podpisano umowę z pierwszym wykonawcą. Po kilku miesiącach powiat pszczyński zmuszony był do rozwiązania umowy, bo firma realizująca inwestycję znalazła się w stanie upadłości układowej i nie gwarantowała zakończenia budowy w wyznaczonym terminie. W kwietniu 2013 r. w postępowaniu przetargowym wyłoniono nowego wykonawcę - firmę F-Bud z Wodzisławia Śląskiego, która z powodzeniem i na czas dokończyła budowę. Prace budowlane zakończyły się w grudniu ub. roku. Inwestycja kosztowała 2 mln 770 tys. zł. Trzy dwukondygnacyjne domy z poddaszem użytkowym połączone są ze sobą parterowym łącznikiem. W dwóch domach przystań znalazło 28 dzieci. Jeden budynek pełni funkcję administracyjno-biurową.

jack

T G+ F

Zobacz także

Mogą się od nas uczyć
Mogą się od nas uczyć
Bezrobotni mogą się uczyć bezpłatnie
Bezrobotni mogą się uczyć bezpłatnie
Od marca droższe bilety
Od marca droższe bilety
Awans do szesnastki najlepszych drużyn Futsalu
Awans do szesnastki najlepszych drużyn Futsalu
Lekcja o samorządzie w pszczyńskim starostwie
Lekcja o samorządzie w pszczyńskim starostwie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18