Mogą się poczuć jak w domu

21.03.2014, 22:03

Powiat

Dzieci będące pod opieką Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie w nowym obiekcie przy ul. Wiśniowej 2A mieszkają już od lutego br. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się 21 marca.


- Mamy piękny, słoneczny, wypełniony mnogością pozytywnej energii dom. W słowie dziękujemy chcielibyśmy zawrzeć wszystkie uczucia, które wypełniają nasze serca. Mamy warunki, w których godnie żyjemy i rozwijamy się – mówiła Elżbieta Moskal, dyrektorka „Przystani”.
Symboliczne klucze od starosty Pawła Sadzy odebrały Basia i Zuzia. - W końcu mamy miejsce, w którym każdy z nas czuje się swobodnie. Chyba żaden z nas nie przebywał w takich warunkach, ale każdy na pewno marzy, by kiedyś zamieszkać ze swoją rodziną w równie pięknym domu. Dziękujemy za to, że o nas pamiętacie i za to, że w końcu możemy poczuć się jak w domu – mówiła Basia.

Wśród zaproszonych gości była delegacja z partnerskiego miasta Pszczyny, niemieckiego Klein Rönnau oraz przedstawiciele tamtejszego Niemieckiego Czerwonego Krzyża, którzy od ponad 30 lat wspierają Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”. Niemieccy goście podarowali okolicznościową rzeźbę, dwa rododendrony i jabłoń do posadzenia, kronikę dokumentującą ponad 30-letnią współpracę oraz czek na 2,5 tys.euro.

W marcu 2012 r. Starostwo Powiatowe w Pszczynie ogłosiło przetarg na budowę domu. W maju 2012 r. podpisano umowę z pierwszym wykonawcą. Po kilku miesiącach powiat pszczyński zmuszony był do rozwiązania umowy, bo firma realizująca inwestycję znalazła się w stanie upadłości układowej i nie gwarantowała zakończenia budowy w wyznaczonym terminie. W kwietniu 2013 r. w postępowaniu przetargowym wyłoniono nowego wykonawcę - firmę F-Bud z Wodzisławia Śląskiego, która z powodzeniem i na czas dokończyła budowę. Prace budowlane zakończyły się w grudniu ub. roku. Inwestycja kosztowała 2 mln 770 tys. zł. Trzy dwukondygnacyjne domy z poddaszem użytkowym połączone są ze sobą parterowym łącznikiem. W dwóch domach przystań znalazło 28 dzieci. Jeden budynek pełni funkcję administracyjno-biurową.

jack

T G+ F

Zobacz także

Mogą się od nas uczyć
Mogą się od nas uczyć
Bezrobotni mogą się uczyć bezpłatnie
Bezrobotni mogą się uczyć bezpłatnie
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18