fot. UM Pszczyna

Modernizacja Koszar Ułańskich: będą nowe pawilony i parking

Pszczyna26.11.2018, 11:10

Trwa modernizacja Koszar Ułańskich w Pszczynie. Zakończył się pierwszy etap prac, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na etap drugi.

Zakończył się pierwszy etap przebudowy Koszar Ułańskich w ramach programu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dotychczas 30 obiektów znajdujących się w lewym segmencie i nawie głównej zostało wyposażonych w systemy grzewcze zasilane odnawialnymi źródłami energii. Inwestycja ta podniesie standard infrastruktury oraz warunki pracy.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na drugi etap prac, który zakłada powstanie 25 niezależnych pawilonów mobilnych oraz utworzenie 35 miejsc postojowych.

Gmina Pszczyna pozyskała pół miniona złotych ze środków unijnych, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W marcu burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę o przyznanie dotacji.

- To kolejny przykład, że na wielu płaszczyznach gmina sięga po środki unijne. Chcemy zwiększyć atrakcyjność oferty rolników, którzy zajmują się produkcją towarów rolno-spożywczych na terenie gminy Pszczyna - komentował w marcu burmistrz Dariusz Skrobol.
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Koszary otwarte także w niedzielę
Koszary otwarte także w niedzielę
Na starej targowicy handel nadal kwitnie
Na starej targowicy handel nadal kwitnie
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18