Mniejsza kara, gdy zapłacimy od razu

14.01.2009, 11:19

Pszczyna

50 zł to spora kara dla tych, którzy nie opłacili miejsca parkingowego lub przekroczyli czas. Tym, którzy pospieszą się z jej uiszczeniem, zostanie zmniejszona o połowę.


Podczas sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli zmiany w uchwale dotyczącej m.in. pobierania opłat za płatne parkowanie. Do tej pory, jeżeli kierowca nie opłacił miejsca parkingowego lub przekroczył czas postoju, musiał się liczyć z możliwością znalezienia wetkniętej za wycieraczkę karteczki, która wzywała go do uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł. Dodatkowy zapis mówi o tym, że jeżeli uiści opłatę w dniu otrzymania wezwania lub w następnym dniu roboczym, będzie musiał zapłacić tylko 25 zł.
Uregulowana została również procedura składania odwołań i reklamacji przez osoby wezwanie do zapłacenia opłaty dodatkowej. Do tej pory nie było w ogóle takiej możliwości. Teraz w terminie do 7 dni od daty wystawienia wezwania można składać reklamacje w siedzibie Administracji Zasobów Komunalnych. Jeżeli reklamacja nie zostanie uwzględniona, istnieje możliwość wniesienia odwołania do burmistrza Pszczyny, który wyda ostateczne stanowisko w sprawie. Podstawą do uznania reklamacji jest m.in. wykazanie ważnego abonamentu lub opłacenia opłaty jednorazowej, awaria parkomatu w momencie parkowania lub brak możliwości opłacenia opłaty z powodu nadzwyczajnych okoliczności lub zdarzeń losowych. O to, jakie mogą być to nadzwyczajne okoliczności, zapytaliśmy zastępcę burmistrza, Tomasza Drąszkowskiego: - To dodatkowa furtka dla decyzji burmistrza. Jeżeli ktoś np. jest chory i podjedzie do apteki kupić leki, będzie mógł zwrócić się z pisemną prośbą do burmistrza w celu anulowania opłaty. Nie będzie to jednak wykorzystywane w nagminnych sytuacjach – mówi Tomasz Drąszkowski.

Za 2008 r. przychody z wpłaconych wezwań do zapłaty wyniosły 24.902 zł (place parkingowe) oraz 14.713 (strefy płatnego parkowania). Razem daje to kwotę prawie 40 tys. zł. 2.358 zł to koszty, które zostały poniesione na upomnienia.

ram

T G+ F

Zobacz także

PKF: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
PKF: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
 Ile zapłacimy od lipca?
Ile zapłacimy od lipca?
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18