Młodzież będzie uczyć bezpieczeństwa seniorów

23.09.2014, 13:38

Pszczyna

Młodzież klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie we współpracy z pszczyńską policją, zaplanowała działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów w naszym powiecie.


Program „Młodzież- Seniorom” to akcja, której współorganizatorem są policjanci z pszczyńskiej komendy. Dzięki spotkaniom młodzieży klas mundurowych z seniorami, stróże prawa chcą propagować kwestię zagrożeń społecznych i kryminalnych związanych z bezpieczeństwem osób starszych.
Podczas majowej debaty zorganizowanej w PZS nr 2, seniorzy Uniwersytety Trzeciego Wieku, uczniowie szkoły mundurowej oraz pszczyńscy policjanci opracowali tzw. profilaktykę związaną z bezpieczeństwem seniorów w naszym powiecie.

- Członkowie Uniwersytety Trzeciego Wieku są zachwyceni tego typu akcją. Czują, że ktoś interesuje się ich zdrowiem i bezpieczeństwem. Akcja ta pozwala w dużej mierze także zintegrować młodzież i osobami starsze – podkreśla rzecznik prasowy pszczyńskiej komendy, st. asp. Karolina Błaszczyk.

Najbliższe warsztaty mają odbyć się końcem października oraz w listopadzie tego roku. W propozycji spotkań na Uniwersytecie Trzeciego Wieku znalazły się wizyty ratowników medycznych, strażaków i policjantów. Przypomną oni podstawowe zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Na październikowych warsztatach zaplanowano także przybliżenie seniorom problemu oszustwa metodą „na wnuczka”. Przygotowane przez młodzież mundurową scenki, pokażą jak uniknąć kradzieży portfela, czy dokumentów osobistych. Zarejestrowane na nagraniu inscenizacje ze spotkania, po ocenie i naniesionych korektach, zostaną udostępniona za pośrednictwem Internetu - w portalach lokalnych i stronie pszczyńskiej komendy policji.

Ponadto w programie „Młodzież-Seniorom” zaplanowano działania policyjne, związane z poprawą widoczności na drodze. Zaproponowano również pozyskanie odblasków ze Starostwa i Urzędu Miasta w Pszczynie i wręczanie ich seniorom podczas: organizowanych w mieście dni targowych, spotkań Uniwersytetu III Wieku, czy zebrań mieszkańców gmin ziemi pszczyńskiej.

O tym, że akcja wdrażana jest w życie można było przekonać się podczas niedzielnego maratonu „zumby” na rynku w Pszczynie, gdzie mundurowi promowali i rozdawali odblaski. - Strażnicy miejscy i policjanci wspólnie przypominali wszystkim, jak istotny dla życia każdego uczestnika ruchu drogowego może okazać się mały element odblaskowy. Otrzymane gadżety, niemal natychmiast, trafiały na ubrania i ramy rowerów. W ofercie dla najmłodszych przygotowano także kolorowe odblaskowe misie – mówi st. asp. Karolina Błaszczyk.

Program „Młodzież-Seniorom” koordynuje rzecznik pszczyńskiej Policji, Karolina Błaszczyk.

Tomasz Gruca

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Służby gotowe do zimy
Służby gotowe do zimy
Mogą się od nas uczyć
Mogą się od nas uczyć
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18