Debata organizowana jest przez kampanię „Nie Dokarmiaj Smoga”

Młodzież będzie debatowała o ekologii

Pszczyna06.11.2018, 10:51

14 listopada odbędzie się I Pszczyński Turniej Debat Ekologicznych „Nie Dokarmiaj Smoga”. Młodzież będzie dyskutowała o ważnych kwestiach związanych z ochroną środowiska.

- Turniej to inicjatywa osób związanych z kampanią „Nie Dokarmiaj Smoga”. Jest skierowany do młodzieży szkół średnich powiatu pszczyńskiego. Chcemy w ten sposób aktywizować młodzież pod kątem ekologicznym – mówi Mirela Swoboda, jedna ze współorganizatorek.

W turnieju mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich siedmiu szkół średnich w powiecie, drużyny mają być czteroosobowe. Młodzież najpierw spotka się w budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Finałowa debata ma odbyć się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, z udziałem publiczności.

W każdej debacie wezmą udział dwie drużyny. Jedna będzie broniła określonej tezy, związanej z problematyką jakości powietrza, rozwiązaniami mającymi przynieść poprawę obecnego stanu rzeczy, ekologiczną świadomością naszego społeczeństwa, druga będzie w opozycji do niej. Zarówno tezy, jak i strony w dyskusji będą wybrane dopiero bezpośrednio przed debatą.

Organizatorzy zaproponowali cztery tezy: Postawy proekologiczne w społeczeństwie są związane z poziomem życia; Alternatywne źródła pozyskiwania energii rozwiążą problem zanieczyszczenia powietrza; Niska emisja jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w powiecie pszczyńskim; Edukacja w dziedzinie ekologii spełnia ważną rolę w walce o czyste powietrze. Po każdej debacie odpada jedna drużyna. W jury będą m.in. wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego, który będą wybierali też najlepszego mówcę każdej z debat.

- Młodzież będzie uczyła się trudnej sztuki debatowania i jednocześnie będzie rozmawiała o ważnym problemie, jakim jest ochrona środowiska – zauważa Mirela Swoboda. Podczas debaty finałowej w starostwie planowany jest też wykład o tematyce ekologicznej. Patronat nad wydarzeniem objął starosta pszczyński.

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

pako

T G+ F

Zobacz także

Uczniowie strajkowali dla klimatu
Uczniowie strajkowali dla klimatu
Pszczyńscy działacze dołączyli do Polskiego Alarmu Smogowego
Pszczyńscy działacze dołączyli do Polskiego Alarmu Smogowego
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18