Debata organizowana jest przez kampanię „Nie Dokarmiaj Smoga”

Młodzież będzie debatowała o ekologii

Pszczyna06.11.2018, 10:51

14 listopada odbędzie się I Pszczyński Turniej Debat Ekologicznych „Nie Dokarmiaj Smoga”. Młodzież będzie dyskutowała o ważnych kwestiach związanych z ochroną środowiska.

- Turniej to inicjatywa osób związanych z kampanią „Nie Dokarmiaj Smoga”. Jest skierowany do młodzieży szkół średnich powiatu pszczyńskiego. Chcemy w ten sposób aktywizować młodzież pod kątem ekologicznym – mówi Mirela Swoboda, jedna ze współorganizatorek.

W turnieju mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich siedmiu szkół średnich w powiecie, drużyny mają być czteroosobowe. Młodzież najpierw spotka się w budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Finałowa debata ma odbyć się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, z udziałem publiczności.

W każdej debacie wezmą udział dwie drużyny. Jedna będzie broniła określonej tezy, związanej z problematyką jakości powietrza, rozwiązaniami mającymi przynieść poprawę obecnego stanu rzeczy, ekologiczną świadomością naszego społeczeństwa, druga będzie w opozycji do niej. Zarówno tezy, jak i strony w dyskusji będą wybrane dopiero bezpośrednio przed debatą.

Organizatorzy zaproponowali cztery tezy: Postawy proekologiczne w społeczeństwie są związane z poziomem życia; Alternatywne źródła pozyskiwania energii rozwiążą problem zanieczyszczenia powietrza; Niska emisja jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w powiecie pszczyńskim; Edukacja w dziedzinie ekologii spełnia ważną rolę w walce o czyste powietrze. Po każdej debacie odpada jedna drużyna. W jury będą m.in. wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego, który będą wybierali też najlepszego mówcę każdej z debat.

- Młodzież będzie uczyła się trudnej sztuki debatowania i jednocześnie będzie rozmawiała o ważnym problemie, jakim jest ochrona środowiska – zauważa Mirela Swoboda. Podczas debaty finałowej w starostwie planowany jest też wykład o tematyce ekologicznej. Patronat nad wydarzeniem objął starosta pszczyński.

 

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

pako

T G+ F

Zobacz także

Trwa wymiana kotłów w Goczałkowicach
Trwa wymiana kotłów w Goczałkowicach
Pszczyna chce przystąpić do programu „Stop Smog”
Pszczyna chce przystąpić do programu „Stop Smog”
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!
Kurs fotograficzny dla początkujących. Trwają zapisy!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18