(fot. policja)

Młodzi żeglarze poznali zasady bezpiecznego wypoczynku

Łąka03.07.2019, 11:47

Mundurowi omówili z młodymi żeglarzami podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, szczególnie tego nad wodą. Pogadanka odbyła się w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Obozujące w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące dzieci kolejny raz spotkały się z policyjnym profilaktykiem, dzielnicowym, strażakiem i ratownikiem medycznym, a także z bosmanem.

Specjaliści służb mundurowych i ratowniczych przekazali cenne wskazówki wypoczywającej nad zalewem młodzieży. Mówili o zagrożeniach związanych z korzystaniem ze sprzętu wodnego, konsekwencjach skoków do wody poza miejscami wyznaczonymi, o zasadach udzielania pomocy przedmedycznej, numerach alarmowych i rozwadze. Dodatkowo zaprezentowali jak poprawnie zakładać kamizelkę ratunkową i omówili sytuacje, w których stanowi ona nieodzowny element wypoczynku na wodzie.

Korzystając z możliwości dotarcia do tak dużej grupy, dzielnicowy i policyjny profilaktyk poruszyli także problemy szkodliwości i zagrożeń, jakie powodują środki odurzające oraz alkohol. Przypomnieli młodym słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą i wymienili konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania w takich miejscach. Nie zapomnieli również omówić prawidłowe przekazanie komunikatów dyspozytorowi WCPR-u. Podkreślali, że takie szybkie udzielenie informacji może zdecydować o ludzkim życiu.

Na koniec spotkania mundurowi jeszcze raz zaapelowali do najmłodszych o zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji, życzyli im udanego wypoczynku i zdania wszystkich egzaminów na wodzie.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Akcja Bezpieczne Wakacje w Pawłowicach
Akcja Bezpieczne Wakacje w Pawłowicach
Dzieci z Pszczyny pojechały na „Wakacje z Muszkieterami”
Dzieci z Pszczyny pojechały na „Wakacje z Muszkieterami”
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19