Młodzi pytają o smog

Pszczyna20.11.2017, 10:56

Autorzy projektu "Nie dokarmiaj Smoga" pytają włodarzy i mieszkańców miasta o zanieczyszczenie powietrza.

Uczniowie z pszczyńskiego Gimnazjum nr 1 postanowili zaangażować się w walkę o czyste powietrze. W ramach prowadzonych przez nich działań, 14 listopada na pszczyńskim rynku odbył się Dzień Czystego Powietrza. O akcji pisaliśmy TUTAJ.

Młodzi aktywiści walczą o poprawienie jakości powietrza i ograniczenie smogu. Założyli profile na portalach społecznościowych, planują kolportaż ulotek i plakatów, a wszystko po to, aby edukować dorosłych, jak nie przyczyniać się do zanieczyszczania powietrza.  

Podczas Dnia Czystego Powietrza zapytali starostę Pawła Sadzę oraz burmistrza Dariusza Skrobola o działania prowadzone przez władze mające poprawić jakość powietrza w Pszczynie i okolicy. O smog i przyczyny jego powstania zapytali także mieszkańców podczas ulicznej sondy. 

Wszystkie prowadzone przez młodzież działania można śledzić na Facebooku, na profilu Nie dokarmiaj Smoga.

 

Reklama

maj

T G+ F

Zobacz także

Porozumienie na rzecz czystego powietrza
Porozumienie na rzecz czystego powietrza
Z pełnomocnikiem premiera o programie walki ze smogiem
Z pełnomocnikiem premiera o programie walki ze smogiem
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Święto Policji w Pszczynie: będą utrudnienia na parkingach
Uczennica SP 1 mistrzynią świata w hip-hopie
Uczennica SP 1 mistrzynią świata w hip-hopie
Przedszkole na os. Piastów nabrało kolorów
Przedszkole na os. Piastów nabrało kolorów
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński

Komentarze:

DDD 2017-11-22 godz. 10:46
Jasne, że na ekologii się zarabia - to źle? Jakoś chodzicie po prywatnych lekarzach, żrecie na potęgę niepotrzebie suplementy diety i nie płaczecie na forum, że na zdrowiu "się zarabia".
pogo 2017-11-21 godz. 13:17
Kiedyś to ludzie srali(za przeproszeniem) przez żerdkę i jeżdzili bryczkami.Panie mieszkaniec więcej edukacji.Cała nadzieja w młodzieży.
Kk 2017-11-21 godz. 13:04
mieszkaniec-kiedyś to było kiedyś.Ludzie -nie żyjcie przeszłością.Kiedyś to było mniej domów,mniej samochodów,opakowań,rodzajów plastików,chińskich zabawek lądujących w koszu,potem piecu.Po za tym uważam,zmienia się klimat.Parę lat temu dymy unosiły się często pionowo w górę,nawet przy kiepskiej pogodzie.Obecnie dym kładzie się na ziemi.
mieszkaniec 2017-11-21 godz. 12:08
pogo - akurat ten pan co mówił, że kiedyś to się nazywało mgła a teraz smog, powiedział całą prawdę o smogu. Kiedyś paliło się w piecach gorsze śmieci i inne materiały palne, więcej ludzi paliło w takich piecach, bo nie wszędzie był gaz, a w powietrzu każdej zimy było tak samo. Ludzie wtedy też widzieli nad miastem unoszący się buroszary obłok, ale wtedy na to się mówiło mgła. Dopiero teraz robi się wielką medialną nagonkę. Nagonkę, która nie do końca związana jest z walką ze smogiem. I tu dochodzimy do sedna. Jak coś nie do końca jest jasne to wiadomo, że chodzi o kasę. Kasę dla tych co muszą na tej ekologii ZAROBIĆ.
DDD 2017-11-21 godz. 10:23
popo: akurat MORZE w twoim przypadku edukacja nie dała odpowiednich rezultatów niestety :)
pogo 2017-11-21 godz. 08:34
No właśnie edukacja panie popo.Morze jest głębokie i szerokie. Wsłuchując się w wypowiedzi przechodniów widać jak marna jest wiedza na temat smogu.Przykład -* kiedyś to nazywało się mgła a teraz smog*.
popo 2017-11-20 godz. 20:07
Czy przypadkiem młodzi nie powinni się w tym czasie uczyć , morze edukacja dała by lepsze efekty niż takie masówki z ideologicznymi hasłami ,jak za komuny czyny teraz ekologia
treść:
autor:

SQL: 19