Młodzi mistrzowie słowa w Bielsku-Białej

31.03.2014, 10:24

Pszczyna

W piątek, 28 marca w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej odbył się XVI Rejonowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie” zorganizowany przez Rejonowy Ośrodek Kultury i MDK w Bielsku -Białej. Pszczynę w tym konkursie reprezentowała Karolina Olszowiec ze Szkoły Podstawowej w Piasku.

Profesjonalne jury składające się z instruktorów teatralnych i aktorów przesłuchało kilkudziesięciu recytatorów. Głównym celem konkursu była prezentacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej i obcej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego.

Karolina przygotowywała się pod okiem pani Renaty Zborowskiej i zaprezentowała się jury i licznie zgromadzonej widowni w wierszu Juliana Tuwima „Mowa ptaków” oraz fragmencie powieści Kornela Makuszyńskiego „Panna z mokrą głową”. W rezerwie miała jeszcze „Ptasie radio” Juliana Tuwima, ale okazało się, że nie ma potrzeby sięgania po dodatkowy wiersz. Jury przyznało jej II miejsce w tym konkursie. Cieszymy się tym bardziej, że wcześniej Karolina zdobyła laury w konkursach w swojej szkole. Przypominamy też, że niedawno zdobyła też wyróżnienie w Przeglądzie Piosenki w Bielsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Zborowska

jack

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Wypadek w Bielsku - Białej
Wypadek w Bielsku - Białej
"Diana" w Bielsku Białej
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18