(fot. MKS Iskra Pszczyna)

MKS Iskra Pszczyna rozpoczął rywalizację w czwartoligowym sezonie

Pszczyna27.07.2020, 16:21

W sobotę, 25 lipca MKS Iskra Pszczyna rozegrał mecz inauguracyjny na stadionie piłkarskim w Górze. W pierwszym ligowym pojedynku klub z Pszczyny zmierzył się z GKS II Tychy, wicemistrzem drugiej IV-ligowej grupy.

MKS Iskra Pszczyna był gospodarzem sobotniego meczu, który rozegrał z zespołem z Tychów. Po zaciętym pojedynku pszczyńska drużyna pokonała zespół rezerw tyskiego GKS-u wygrywając 2:1.

Przed meczem przedstawiciele władz wręczyli piłkarzom pamiątkowe puchary. Starosta pszczyński Barbara Bandoła złożyła na ręce drużyny Puchar Starosty Pszczyńskiego z okazji awansu do IV ligi piłki nożnej w sezonie 2019/2020.

- Awans klubu jest dowodem wytrwałości, zaangażowania i pracy na rzecz osiągania coraz lepszych wyników i kolejnych sukcesów. Dziękuję za poświęcony czas na pielęgnowanie tradycji sportu i aktywności fizycznej oraz promowanie Ziemi Pszczyńskiej. Całemu Zarządowi Klubu, wszystkim zawodnikom i działaczom życzę czerpania nieustannej radości z pasji, jaką jest piłka nożna oraz osiągania coraz lepszych wyników - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński życząc pszczyńskiej drużynie powodzenia.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia zespołu z Tychów, który już w pierwszej akcji meczu mógł objąć prowadzenie. W 22 minucie meczu GKS II Tychy uzyskał przewagę, kiedy piłkę do siatki skierował Kajetan Rutkowski. Goście spotkania nie nacieszyli się długo swoją przewagą. Cztery minuty później w polu karnym zahaczony został Jakub Krawczyk i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Zawadzki. Kolejnego gola, 10 minut przed końcowym gwizdkiem strzelił Jakub Krawczyk, który otrzymał podanie od Łukasza Mąki.

MKS Iskra Pszczyna - KP GKS II Tychy 2:1 (1:1)
bramki: 0:1 Kajetan Rutkowski (22.), 1:1 Tomasz Zawadzki (26. - rzut karny), 2:1 Jakub Krawczyk (80.)