Miting z oficjalnymi punktami

16.06.2008, 09:19

Wola

Turnieje na wolańskim basenie odbywają się często. Ale do tej pory pływacy sprawdzali się w bardziej towarzyskich zmaganiach. Do ostatnich zawodów.

Letni Miting Pływacki zorganizowano po raz pierwszy. Nad zawodami czuwali sędziowie z okręgowego Związku Pływackiego. – To pierwsze oficjalne zawody.Dzięki temu punkty zdobyte podczas mitingu liczą się do ogólnej klasyfikacji i znajdą się na stronie Polskiego Związku Pływackiego – mówi trener sekcji pływackiej „Gilusa”, Sławomir Formas. W sobotnich zawodach na torach pływackich rywalizowało 110 zawodników z siedmiu pływackich klubów Śląska i Małopolski. W ogólnej klasyfikacji najwięcej puniktów, bo 664, zdobył organizator mitingu – MUKS „Gilus”. Na II m. Z 419 pkt na II miejscu uplasowała się „Orka” Lędziny, na III – z 375 pkt. – H2O Jastrzębie. Kolejne miejsca zajęły: Aquatica Pawłowice, MOSM Tychy, MKS MOS Katowice i „Ósemka” Oświęcim. Specjalną nagrodę odebrał Kacper Murański. – Startował poza konkursem, jako najmłodszy uczestnik – mówi trener. Szczegółowe wyniki zawodów znajdziesz na www.basen.miedzna.pl