Mistrzowski manicure

12.10.2007, 12:21

Pawłowice

Czy zdobieniem paznokci można zinterpretować wierszyk dla dzieci? Otóż można i to nawet po mistrzowsku, tak jak zrobiła to Ewelina Śliwińska, mieszkanka Pawłowic.


Tegoroczną jesień na gdańskim wybrzeżu przywitało grono stylistów paznokci z całej Polski. Stało się to za sprawą X Mistrzostw Polski w Zdobieniu Paznokci „Nail Art Poland”, które odbyły się w trakcie gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich „Uroda”. Zdobywczynią III miejsca na mistrzostwach okazała się Ewelina Śliwińska z Pawłowic, która od sześciu lat zajmuje się upiększaniem kobiecych paznokci.

- Początkowo zajmowałam się stylizacją własnych paznokci. Gdy inne osoby zaczęły doceniać ich wygląd pomyślałam, że mogłabym zrobić odpowiednie kursy i szkolenia i pracować jako manikiurzystka – mówi Ewelina Śliwińska.

Swoja karierę zawodową rozpoczynała jako fryzjerka. Dzięki paznokciom, które początkowo były jej pasją, otworzyły się przed nią nowe możliwości i perspektywy. Dziś prowadzi trzy salony kosmetyczne, współpracuje ze szkołami fryzjersko – kosmetycznymi, wykłada na II roku w jednej z nich, prowadząc specjalizację – zdobnictwo paznokci, poza tym uczy zakładania i zdobienia paznokci na indywidualnych, bądź grupowych szkoleniach, a także studiuje na II roku kosmetologii.

Swój ostatni sukces pawłowiczanka przypieczętowała wcześniejszym doświadczeniem, ale także niebywałą interpretacją wierszyka dla dzieci, pt. „Paw”, Urszuli Doroty Kukieli.

- Każde mistrzostwa mają swoją tematykę. Tegoroczna wydawała się pozornie łatwa, ale jury składające się także z dzieci, postawiło wysoko poprzeczkę – tłumaczy z uśmiechem wizażystka paznokci. – Ocenie podlegał także wygląd modelki, która prezentowała paznokcie – dodaje Ewelina Śliwińska.

Mistrzowska manikiurzystka z Pawłowic nie po raz pierwszy została laureatką Mistrzostw Polski Zdobienia Paznokci. Dzięki zeszłorocznemu konkursowi uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Zdobienia Paznokci w Warszawie. W tym roku również zmierzy się w stolicy ze stylistami z całego świata.

- W konkursach tego typu coraz częściej z kobietami rywalizują mężczyźni. Uważam, że jest to dobry sposób na odrzucenie panujących stereotypów. Na co dzień liczy się nie to, kto zadbał o zadowolenie klientki, ale jak to uczynił – podkreśla Ewelina Śliwińska. (zdjęcia są własnością Eweliny Śliwińskiej)

dew

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Uzdrowisko bez kuracjuszy, a w szpitalu obostrzenia
Uzdrowisko bez kuracjuszy, a w szpitalu obostrzenia
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czasowo zamknięty
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czasowo zamknięty
Komunikat dla właścicieli nieruchomości przy ul. Zapłocie
Komunikat dla właścicieli nieruchomości przy ul. Zapłocie
Przebudowa przedszkola w Pawłowicach
Przebudowa przedszkola w Pawłowicach
PCKul działa na YouTube. Od przyszłego tygodnia zajęcia online
PCKul działa na YouTube. Od przyszłego tygodnia zajęcia online

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18