Minister zapowiada program walki ze smogiem m.in. w Pszczynie

Pszczyna03.11.2017, 12:58

Wicepremier i minister rozwoju, Mateusz Morawiecki poinformował, że w 33 polskich miastach, które według Światowej Organizacji Zdrowia mają największy problem ze smogiem powstaną dedykowane programy walki z tym zjawiskiem.

W ubiegłym roku WHO opublikowała ranking najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. W pierwszej 50-tce znalazły się aż 33 polskie miasta. Niechlubne, 2. miejsce zajęła Pszczyna (za Żywcem).

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział właśnie, że w tych 33 miastach powstaną dedykowane programy walki ze smogiem. Należy więc spodziewać się takiego programu także w Pszczynie.

Środki na ten cel mają pochodzić z opłat za torby foliowe. Zgodnie z przyjętą ustawą, od przyszłego roku będą one płatne.

Przypomnijmy, niedawno w gminie ruszył I etap programu wymiany starych, niskosprawnych kotłów oraz termomodernizacji budynków. Jego łączna wartość to ponad 10 mln zł.

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Kontrole z nowym narzędziem. Ruszyły eko patrole
Kontrole z nowym narzędziem. Ruszyły eko patrole
Czyste powietrze: spotkanie dla mieszkańców gminy Miedźna
Czyste powietrze: spotkanie dla mieszkańców gminy Miedźna
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Wyciągnęli słupki ze świeżego betonu i sprzedali je w skupie
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Nagrody starosty dla uczniów i nauczycieli
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Dzieci z Ćwiklic i Rudołtowic odwiedziły Urząd Miejski
Pierwsze rowery oznakowane
Pierwsze rowery oznakowane

Komentarze:

eft 2017-11-15 godz. 21:43
moze tez przy okazji bedzie walka ze smrodem i zamkna ten smrod na pilnych domach
DDD 2017-11-06 godz. 10:45
Pogódźmy się, ze Pszczyna jest i będzie dość biednym miastem, z mało operatywną władzą (2 miejsce w Europie pod względem zanieszczenia i nie można wyciągnąć większych dotacji?). Wpływy z podatków niskie, bo połowę wypłaty ludzie dostają od szefa pod stołem, powszechna szara strefa i brak dużych firm. Dlatego zapłacimy za piece i termomodernizacje z własnych kieszeni. A w bajki Morawieckiego nie wierzę. Są inne priorytety tego rządu, na pewno nie ekologia i zdrowie. Wydatki na armię musza wzrosnąć z 1,5% na 2,5% PKB, a licza żołnierzy o 50.000.
mieszkaniec gminy który się pospieszył z ekologią 2017-11-03 godz. 19:32
Mówimy o sukcesie, ale tym którzy zadeklarowali chęć wymiany pieca w sondażu i już to zrobili czyli już nie smrodzą, zostali pominięci w dotacjach.Jeżeli taki regulamin zatwierdzili nasi radni to BRAWO.
mieszkanka 2017-11-03 godz. 17:25
mieszkaniec - czyli co? sami sobie w połowie sfinansujemy ten program. Ale za to Burmistrz Dobry Gospodarz, będzie mógł ogłosić "swój" kolejny wielki sukces ;-)
mieszkaniec 2017-11-03 godz. 13:49
"Przypomnijmy, niedawno w gminie ruszył I etap programu wymiany starych, niskosprawnych kotłów oraz termomodernizacji budynków. Jego łączna wartość to ponad 10 mln zł." Przypomnijmy, że ponad 5 mln zł z tej kwoty to środki własne mieszkańców Pszczyny. Gmina dostała 4,8 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska reszta to pieniądze mieszkańców..........
treść:
autor:

SQL: 20