(fot. Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice)

Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci

Pawłowice04.12.2019, 05:45

W niedzielę, 1 grudnia Mikołaja Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice zorganizowało w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych.

W turnieju wzięło udział 81 dzieci rywalizujących na dystansie 9 rund po 10 minut na zawodnika.

Rozgrywki odbyły się w następujących kategoriach:

I - chłopcy:  klasy 1-3

II - chłopcy : klasy 4-8

III - dziewczynki : klasy 1-3

IV - dziewczynki : klasy 4-8

Turniej wygrał Jakub Herwy z UKS Pionier Jastrzębie, II miejsce zajął Paweł Kotula z KS Hetman Marklowice, na III miejscu był Paweł Chmiel z KS Strzybniczanka Tarnowskie Góry.

W kategorii chłopców klasy 1-3  zwyciężył Adam Kuczmik, II miejsce-Wojciech Tim, III  miejsce-Wojciech Sobański

W kategorii chłopców klasy 4-8  zwyciężył Jakub Herwy, II miejsce -Paweł Kotula, III miejsce-Paweł Chmiel.

W kategorii dziewczynek  klasy  1-3  zwyciężyła Natalia Strzoda, II miejsce -Karolina Figa, III miejsce-Emilia Kulig.

W kategorii  dziewczynek  klasy 4-8 zwyciężyła Lena Obrochta, II miejsce-Oliwia Czerwińska, III miejsce-Maja Nieckarz.

Wśród 18 dzieci ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice najlepszy wynik uzyskali w klasach IV-VIII: Radosław Sobik, Bartosz Mruk, Filip Chwastykowski, w klasach I-III: Igor Musiolik, Franek Goyke, Cezary Borowski, wśród dziewczynek kl. I-III najlepsza była Paulina Trzaskalik, a w klasach IV-VIII Weronika Gawełczyk. Dodatkowo nagrodzono Pucharami 3 najlepsze rodzeństw spośród 12 biorących udział.

1 miejsce wśród rodzeństw zajęli Adam i Paweł Kuczmik z Pszczyny, drugie miejsce Natalia i Szymon Strzoda z Chorzowa trzecie Weronika i Paweł Chmiel z Tarnowskich Gór, czwarte i piąte miejsce zajęły rodzeństwa z Pawłowic Błażej i Miłosz Pawliczek oraz Kevin i Kamil Stańkusz.

Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, nagrody a najlepsi puchary. Turniej prowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice.

(źródło: UG Pawłowice)