Mieszkaniec Goczałkowic nie dał się oszukać fałszywemu policjantowi

Goczałkowice-Zdrój07.11.2019, 12:46

Policyjne apele i komunikaty w mediach na temat tzw. oszustw "na wnuczka" i "policjanta" mają pomóc seniorom ustrzec ich dorobek życia przed bezwzględnymi przestępcami, którzy wykorzystując wiek swoich ofiar, okradają je z oszczędności. Ostatnio przed wyłudzeniem ustrzegł się mieszkaniec Goczałkowic-Zdroju.

Mężczyzna nawet przez sekundę nie uwierzył w przedstawioną przez oszustów historię. Dzwoniący, podając się za policjanta, poinformował o wypadku drogowym, w którym zginęła córka mężczyzny. Próbował przekonywać, że niezbędne są pieniądze na adwokata i kaucję. Pokrzywdzony nie uległ jednak manipulacjom oszusta - od razu domyślił się z kim ma do czynienia. Przestępca nie wiedział, że mieszkaniec Goczałkowic nigdy nie miał córki.

Mężczyzna powiadomił policję, która  w ciągu kilku godzin zatrzymała 21-letniego mieszkańca Śląska. Podejrzany usłyszał już zarzuty. W najbliższym czasie o jego losie zadecyduje sąd i prokurator.

Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadoma zagrożenia. Dzięki temu przestępcom coraz częściej nie udaje się dokonać kolejnych wyłudzeń. Policja jednak wciąż apeluje o rozwagę. 

(Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

ar

T G+ F

Zobacz także

Mieszkaniec Goczałkowic groził krewnym sierpem
Mieszkaniec Goczałkowic groził krewnym sierpem
Jak nie dać się oszukać?
Jak nie dać się oszukać?
Spektakl interaktywny przeciw cyberprzemocy
Spektakl interaktywny przeciw cyberprzemocy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18