Międzywojewódzkie medale lekkoatletów

17.09.2007, 15:31

Trzy medale (dwa złote i jeden brązowy) zdobyli reprezentanci LKS Pszczyna podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w lekkiej atletyce.

Z Częstochowy, gdzie odbywały się zawody, z medalami na szyi wrócili: Karolina Baczyńska, Błażej Helbik oraz Agnieszka Waliczek.

Pierwsza z wymienionych okazała się najlepsza w biegu na na 1000 metrów (3:02,26). Pszczynianka w makroregionie Śląskim na średnich dystansach jest niepokonana od dwóch lat! Błażej Helbik wygrał bieg na 100 metrów (11,84 s - rekord życiowy). Należy dodać, że sprinter jeszcze w przyszłym roku będzie mógł startować w gronie młodzików.Brązowy medal zdobyła z kolei Agnieszka Waliczek, która rywalizowała w biegu na 100 metrów (13,29 s).

Oprócz medalu, lekkoatleci LKS wywalczyli sobie także prawo udziału w mistrzostwach Polski młodzików. Odbędą się one 29-30 września w Słubicach. Celem dla Agnieszki Waliczek i Błażeja Helbika jest awans do finałów biegu na 100 metrów. Karolina Baczyńska powinna powalczyć o miejsce medalowe w biegu na 1000 metrów. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)