Międzynarodowy Rok Astronomii

22.10.2009, 14:38

Międzynarodowy Rok Astronomii - to wystawa Szkoły Podstawowej 18 z Pszczyny w Gminnej Bibliotece Publicznej Suszcu.

Wystawa prac plastycznych członków Astronomicznego Koła Zainteresowań uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Pszczynie gości obecnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu. Dzięki współpracy z dyrektor Gabrielą Folek od 5 października do 5 listopada można podziwiać wspaniałe kolorowe dzieła o naszym układzie słonecznym.

Jak mówi opiekun kółka p. Barbara Fojcik pragnąc rozbudzać różnorakie zainteresowania uczniów zapoczątkowała w szkole działalność kółka astronomicznego. Napisała samodzielnie 3 programy dla kółka. Cykl 3-letni stworzyła ze względu na to, że na kółko astronomiczne uczęszczają uczniowie klas 4-6 i co roku tematyka zajęć musi być inna.


Prowadzenie zajęć tego kółka zainteresowań daje Jej ogromną satysfakcję, ponieważ cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dowodem tego jest dość spora liczba uczestników kółka - astronomia jest raczej szczególnym działem fizyki, stąd zajęcia muszą być prowadzone ciekawie, a ich tematyka i poziom wiadomości musi być dostosowany do wieku uczestników. Prace uczniów kółka w formie plakatów wywieszane są na specjalnej gazetce na korytarzu na II piętrze szkoły i cieszą się ogromnym uznaniem wszystkich uczniów, którzy chętnie zapoznają się ze wszelkimi informacjami w nich zawartymi. Oprócz tego uczniowie kółka przygotowują wspaniałe prezentacje multimedialne w programie Power Point, artykuły i referaty wygłaszane na forum kółka.


Opracowali:

Aleksander Byrski
Barbara Fojcik

akm

T G+ F

1

1
1
1
1

Zobacz także

Międzynarodowy i w nocy
Międzynarodowy i w nocy
Międzynarodowy patrol
Międzynarodowy patrol
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18