Z dwoma promilami opiekował się rocznym dzieckiem

Wola09.10.2017, 14:12

Głośna muzyka, niedopita butelka wódki, roczne dziecko i ponad 2 promile alkoholu w organizmie opiekuna dziewczynki to obraz, który zastali pszczyńscy policjanci podczas ostatniej interwencji w jednym z mieszkań na osiedlu w Woli. Już wkrótce, nieodpowiedzialny ojciec będzie tłumaczyć się w sądzie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić mu nawet do 5 lat więzienia.

W ten weekend policjanci z pszczyńskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na osiedlu w Woli. Zgłaszający postanowił wezwać patrol policji, ponieważ jego popołudniowy spokój zakłócała bardzo głośna muzyka.

Z jego relacji wynikało, że było ją słychać przez dłuższy czas na wszystkich piętrach klatki schodowej. Dodał także, że pod adresem, skąd wydobywał się hałas, przebywało małe dziecko i mogło tam dochodzić do zaniedbań w sprawowaniu nad nim opieki.

Niestety, zgłoszenie było uzasadnione, co potwierdzili przybyli na miejsce policjanci. Okazało się, że kompletnie pijany mężczyzna miał pod swoją opieką roczną córkę. Przeprowadzone badanie wskazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W mieszkaniu był sam z dzieckiem. Matka dziewczynki pracowała tego dnia, więc pieczę nad córką powierzyła swojemu mężowi. Niestety, małżonek w ogóle nie był zainteresowany wypełnieniem obowiązków domowych ani rodzicielskich.

Mundurowych bowiem przywitał w drzwiach bełkoczący mężczyzna, bałagan w każdym kącie mieszkania i stojąca na blacie w kuchni butelka z alkoholem oraz próbujące zasnąć dziecko.

Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia córki na niebezpieczeństwo, 41-letni mieszkaniec Woli będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha już wkrótce zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Jak podaje pszczyńska policja, to kolejny przykład na to, że warto sięgnąć po słuchawkę i zadzwonić na policję, żeby nie doszło do nieszczęścia, którego ofiarą mogłoby paść bezbronne dziecko.

Policjanci podkreślają, że obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Kolejny poszukiwany w rękach policjantów
Kolejny poszukiwany w rękach policjantów
gorący temat
Piasek: zderzenie Pendolino z autem. Jedna osoba w szpitalu
Piasek: zderzenie Pendolino z autem. Jedna osoba w szpitalu
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Nowe oświetlenie na Słonecznej
Nowe oświetlenie na Słonecznej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19