(fot. LKS Pszczyna)

Megger i Indeka na Mistrzostwach Europy U23

Pszczyna18.07.2019, 11:14

W dniach 11-14 lipca br. w szwedzkim Gavle, na stadionie im. Gundera Hagga odbyły się Mistrzostwa Europy U23. Podczas zawodów świetnie spisały się zawodniczki LKS Pszczyna - Eliza Megger i Sylwia Indeka.

Bieg finałowy na dystansie 1500 m kobiet odbył się w niedzielę 14 lipca. Eliza zakwalifikowała się do niego, zajmując trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym. Po pasjonującym finiszu uzyskała wynik 4:30,54 (zasady kwalifikacji do finału: 4 pierwsze zawodniczki z serii plus 4 najlepsze czasy).

Bieg finałowy odbył się ostatniego dnia mistrzostw. Bieg był wolny i Eliza biegnąc na czele stawki, miała możliwość kontrolowania poczynań przeciwniczek. Ostatnie 500 m było wykonane przez Elizę w sprinterskim tempie - ok. 1:18, ale trzy dziewczyny były szybsze, stąd miejsce tuż za podium.

Eliza zajęła 4 miejsce w biegu z wynikiem 4:25,12. Zwyciężyła w czasie 4:23,81 Brytyjka Jemma Reekie.

Bieg finałowy na dystansie 5000 m odbył się w ostatni dzień mistrzostw. Sylwia rozpoczęła bieg w mistrzowskim tempie. "Po drodze" na 3000 m uzyskała czas lepszy od jej rekordu życiowego na tym dystansie. Tu nastąpił kryzys: Sylwia kilometr między 3 km a 4 km przebiegła ponad 10 sekund wolniej niż zakładała. Jednak ostatni kilometr pokonała w czasie ok. 3:06, kończąc dystans w rekordowym czasie 15:57,86. Złoty medal zdobyła Dunka Anna Emilie Moller.
Świetny czas - życiówka poprawiona o ponad 20 sekund, mistrzowska klasa oraz 8. miejsce znalazły uznanie w komentujących mistrzostwa mediach.