W środku laureaci Medalu Wojana - Eugeniusz Kowalski z żoną Krystyną.

Medal Wojana dla piekarni z Golasowic

Pawłowice28.01.2015, 10:23, aktualizacja: 11:23

24 stycznia pracodawcy z terenu gminy Pawłowice spotkali się na tradycyjnym, dziesiątym już Balu Pracodawcy. Podczas imprezy wręczono Medal Wojana, nagrodę dla laureata konkursu Firma z Tradycjami 2015.

Laureatem konkursu została piekarnia Eugeniusza Kowalskiego z Golasowic, w której od 20 lat wypieka się tradycyjny pszenno-żytni chleb oraz bułki, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

W czym tkwi tajemnica smaku chleba Eugeniusza Kowalskiego? Sam właściciel firmy przyznaje, że przez ostatnie 20 lat w jego piekarni wyrabia się tylko dwa rodzaje ciasta – na chleb i bułki. Właściciel piekarni nie eksperymentuje z nowymi mąkami, nie dodaje ziaren, dodatków smakowych. Mąka pszenna i żytnia w odpowiednich proporcjach, a do tego zakwas z odrobiną drożdży, sól i woda. I tak na dobę w Golasowicach wyciąga się z pieca 1800 chlebów i 3000 bułek.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. w wynajętej piekarni, która mieściła się w Jastrzębiu-Zdroju. W 1994 r. powiększyła się o drugą piekarnię w Pielgrzymowicach i zatrudniała od 6 do 8 osób. W 2002 r. zakończono działalność w Jastrzębiu-Zdroju i otworzono piekarnię w Golasowicach. Dziesięć lat później firma zamknęła piekarnię w Pielgrzymowicach i przeniosła działalność do wynajętej piekarni w Strumieniu. Aktualnie firma prowadzi działalność w dwóch miejscach – w Golasowicach i w Strumieniu. Eugeniusz Kowalski zatrudnia 20 pracowników, w tym 4 praktykantów, a w funkcjonowanie firmy zaangażowana jest najbliższa rodzina. Poza prowadzeniem firmy, dla właściciela ważny jest również aktywny udział w życiu lokalnej społeczności. Razem z synem i członkami zarządu firmy wznowili działalność miejscowego klubu sportowego MKS „Promyk” Golasowice.

Po raz pierwszy podczas balu wyróżniono też przedsiębiorstwa, które budując nowe siedziby, zagospodarowały przestrzeń, zmieniając wizerunek gminy Pawłowice. Pamiątkowe dyplomy otrzymały trzy firmy: JAS- FBG Spółka Akcyjna w Warszowicach, Klimosz Sp. z o.o w Pawłowicach oraz Ar-Met. ZPHU. Kowalstwo. Goraus.

Celem konkursu Forma z Tradycjami jest promocja przedsiębiorczości w gminie Pawłowice, a laureatami mogą zostać przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie gminy od co najmniej 20 lat, pozyskując nowych partnerów, zwiększając zatrudnienie oraz biorąc aktywny udział w życiu gospodarczym i społecznym gminy.

Dotychczasowi laureaci nagrody:
2008 - Zakład Instalacji, Pomiarów Elektrycznych i Teletechnicznych Damiana Kryski z Pawłowic
2009 - ZISCO Zakład Instalacji Sanitarnych CO Franciszka Bandury z Pawłowic
2010 - Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna TAD Tadeusza Pisarka z Pawłowic
2011 - Budownictwo ogólne, obsługa budownictwa Jana Piotrowskiego z Warszowic
2012 - Bank Spółdzielczy w Pawłowicach
2013 - Ślusarstwo - Usługi - Produkcja - Handel Czesława Lazara z Pielgrzymowic
2014 - Mechanika Pojazdowa Gerhard Liberda z Golasowic

 

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Firma rodzinna jest najlepsza
Firma rodzinna jest najlepsza
Medal Wojana dla firmy o ugruntowanej renomie
Medal Wojana dla firmy o ugruntowanej renomie
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!
Lecimy na wakacje z suszeckim GOKiem!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18