(fot. powiat)

Maseczka obowiązkowa w sklepie i gdy nie zachowujesz 2 metrów dystansu

Powiat12.06.2020, 12:29

Nastąpiło rozluźnienie w stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa, dlatego dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, jeszcze bardziej będą zwracać uwagę na zasłanie ust i nosa w obiektach handlowych.

Od początku pandemii w powiecie pszczyńskim stwierdzono 562 zakażenia koronawirusem, zmarły trzy osoby, a 89 pokonało wirusa (tzw. ozdrowieńcy). Śląsk wciąż przoduje w ilości zakażeń w Polsce.

We wtorek, 9 czerwca w sprawie działań podejmowanych w związku z epidemią spotkali się członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego. W wideokonferencji wzięli udział: wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły, sekretarz powiatu, Szymon Sekta, komendant powiatowy policji w Pszczynie, insp. Piotr Sidzina, komendant powiatowy PSP w Pszczynie, bryg. Grzegorz Kołoczek oraz radni powiatowi: Zdzisław Grygier i Aleksander Malcher.

Jak podkreślił komendant powiatowy policji, funkcjonariusze każdego dnia kontrolują ponad 1000 osób przebywających w kwarantannie lub izolacji domowej, przez całą dobę patrolują także teren przy izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Równolegle policja prowadzi wszystkie inne, niezwiązane COVID-19 działania.
Członkowie komisji zwrócili uwagę, że część mieszkańców nie stosuje się do wciąż obowiązujących zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, przede wszystkim w placówkach handlowych. Jak podkreślił komendant policji, za zachowanie zasad w obrębie sklepu odpowiada jego właściciel, a każdorazowo w przypadku otrzymania zgłoszenia o nieprawidłowościach, policja podejmuje działania. W zależności od sytuacji może to być nałożenie mandatu, powiadomienie Sanepidu, skierowanie materiałów do sądu lub prokuratury.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Tychach, który rekomenduje nie otwierać żłobków, przedszkoli, szkół, urzędów i innych instytucji na terenie powiatu jeszcze na pewno przez cały następny tydzień. Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie jest wciąż bardzo trudna. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia liczba stwierdzonych zakażeń wzrosła o 133 - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Komendant powiatowy policji zapowiedział, że w ramach swoich obowiązków, dzielnicowi jeszcze bardziej przyjrzą się temu, co dzieje się w placówkach handlowych. Zwrócą szczególną uwagę na to, czy klienci zasłaniają w nich usta i nos i czy sklepy zapewniają środki do dezynfekcji rąk.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku zajmuje się m.in. oceną zagrożeń czy opiniowaniem pracy służb, inspekcji i straży. Starosta w jej skład powołuje funkcjonariuszy i pracowników powiatowych służb oraz innych organów administracji publicznej. W skład komisji wchodzą także przedstawiciele Rady Powiatu.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Omówili stan bezpieczeństwa w naszym powiecie
Omówili stan bezpieczeństwa w naszym powiecie
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Wybierz powiatową szkołę i zadbaj o swoją przyszłość
Wybierz powiatową szkołę i zadbaj o swoją przyszłość

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18