Małżeńskie jubileusze w Pawłowicach

03.12.2009, 12:39

Pawłowice

Pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat, spotkały się w Sali Teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury.


Podczas uroczystości „złoci” Jubilaci, świętujący 50 rocznicę ślubu, odebrali z rąk wójta Damiana Galuska oraz przewodniczącego Rady Gminy Franciszka Dziendziela medale przyznawane przez Prezydenta RP oraz gratulacje za długoletnie pożycie małżeńskie.
W spotkaniu udział wzięło również pięć małżeństw obchodzących 55 rocznicę ślubu, 3 małżeństwa świętujące 60 lat po ślubie i jedna para z 65- letnim stażem małżeńskim. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. Były wspomnienia, występy artystyczne, słodki poczęstunek i pamiątkowe fotografie.

Pary, które świętowały 50. rocznicę ślubu:
Genowefa i Marian Węgrzynowiczowie z Krzyżowic, Maria i Jan Kowaczowie, Melania i Jerzy Jaguszewscy, Teresa i Franciszek Paliwodowie, Bronisława i Jan Kołodziejczykowie, Genowefa i Alojzy Pietrzykowie, Irena i Stanisław Krośni, Eugenia i Tadeusz Bańczykowie (wszystkie pary są z Pawłowic).
Hildegarda i Edward Piskowie oraz Zofia i Ernest Brańczykowie z Golasowic, Erna i Teodor Czyżowie, Maria i Andrzej Brachaczkowie z Pielgrzymowic, Krystyna i Józef Twardzikowie Krzyżowic, Hildegarda
i Edmund Zaprzalscy oraz Kunegunda i Bronisław Wieczorkiwie z Pielgrzymowic Michalina i Franciszek Kielochowie z Golasowic, Antonina i Maciej Wilkoszowie z Pniówka, Kazimiera i Henryk Cieślowie,
Marta i Józef Brojaczowie z Golasowic, Aniela i Alojzy Bielscy oraz Helena i Erwin Lazarowie z Jarząbkowic, Anna i Władysław Kuśkowie, Maria i Eugeniusz Milanowscy z Golasowic.

Pary, które świętowały 55, 60 i 65 rocznicę ślubu:
Gertruda i Maksymilian Bugielowie z Pielgrzymowic, Regina i Wiktor Krentuszowie z Krzyżowic, Emilia i Józef Staniowie oraz Waleria i Alojzy Obracajowie z Pielgrzymowic, Alicja i Franciszek Słowikowie z Pawłowic, Otylia i Alfred Dudowie z Golasowic, Helena i Eryk Herokowie z Pielgrzymowic, Gertruda i Ryszard Cimałowie z Warszowic. (źródło i fot. www.pawlowice.pl)

ram

T G+ F

1

1
1
1

Zobacz także

Jubileusze par małżeńskich w Pawłowicach
Jubileusze par małżeńskich w Pawłowicach
Strażackie jubileusze
Strażackie jubileusze
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”
Wraca akcja „Aktywnie na Starym Dworcu”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18