Majówka w powiecie pszczyńskim

30.04.2009, 12:50

Pszczyna, powiat

W samo południe na rynku w Pszczynie stanęła ławeczka z Daisy autorstwa pszczyńskiego artysty Joachima Krakowczyka. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się w piątek, 1 maja o godz. 15.00.


Imprezy plenerowe szykują się głównie w Pszczynie i Pawłowicach.1 maja, piątek
PSZCZYNA

Rusza Ośrodek Sportów Wodnych
Od 1 maja czynny będzie Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. Z ośrodka będzie można korzystać codziennie w godzinach od 7.00 do 22.00. Wypożyczalnia sprzętu sportowego będzie czynna codziennie od godziny 9.00 do 19.00 (ostatnie wypożyczenie o godz. 18.00). Można korzystać z rowerów wodnych, kajaków, desek windsurfingowych, czarteru łodzi.

Odsłonięcie rzeźby i koncert
O godz. 15.00 na rynku burmistrz Pszczyny odsłoni rzeźbę księżnej Daisy. Projekt rzeźby Daisy siedzącej na ławeczce wykonany został przez pszczyńskiego artystę Joachima Krakowczyka.Scenariusz przewiduje przyjazd gości /autor, burmistrz/ zabytkową dorożką w strojach z epoki XIX/XX wieku, salwę armatnią Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, statystów również w strojach z epoki, mini- koncert na rogu myśliwskim tzw plesówce (członek grupy Sygnalistów Myśliwskich „Echa Pszczyny”). Pół godziny później rozpocznie się koncert „Melodie świata”, organizowany w ramach X Pszczyńskich Koncertów Plenerowych. Wystąpią: Oliwia Ohl-Szulik (sopran) oraz Septet „Musici de Silesia”.

Papierowa majówka
Plessart, Urząd Miejski w Pszczynie i PCK zapraszają na wystawę pracowni papieru czerpanego prof. Ewy Latkowskiej i as. Magdaleny Soboń z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz warsztaty papieru czerpanego dla dzieci prowadzone przez pedagogów z ASP od 1 do 3 maja w Stajniach Książęcych. Wystawa będzie czynna codziennie od 11.00 do 18.00. Zapisy indywidualne na warsztaty ą prowadzone w sekretariacie PCK. Ilość miejsc jest ograniczona. W niedzielę, 3 maja o godz. 11.00 odbędą się warsztaty czerpania papieru dla dzieci i młodzieży.

3 maja - niedziela
PSZCZYNA

Święto Konstytucji i Dzień Strażaka
Urząd Miejski w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zapraszają mieszkańców powiatu pszczyńskiego na obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz obchody Dnia Strażaka.
Program uroczystości:
12.00 – kościół pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie – msza św. w intencji Ojczyzny oraz strażaków powiatu pszczyńskiego
13.00 – złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową Urzędu Miejskiego
13.30 – uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka
14.00 – grochówka dla strażaków, mieszkańców i turystów
15.30 – „Pan Jontek …Strażakiem” – happening z okazji Dnia Strażaka inspirowany opowiadaniami Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška w wykonaniu O­n-Off Teatru z Krakowa
17.00 – „Do króla” – happening z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na podstawie satyry Ignacego Krasickiego w wykonaniu O­n-Off Teatru z Krakowa, scenariusz i reżyseria: Bartłomiej Piotrowski

PAWŁOWICE

Piknik Majowy
3 maja odbędzie się „I Piknik Majowy”. Na imprezę zaprasza Gminny Ośrodek Kultury. Mieszkańcy gminy spotkają się w pawłowickim parku przy kościele. Podczas imprezy wystąpią zespoły: Miniatura, Talizman, Orkiestra Dęta i Kapela Góralska. Zaprezentują się również uczniowie klas wojskowych pawłowickiego liceum. Głównymi atrakcjami tego dnia będą pokazy zabytkowych pojazdów wojskowych i drabiny ratowniczej z PSP w Pszczynie. Początek imprezy o godz. 17.30.

Zobacz zdjęcia ławeczki z księżną Daisy

ram

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Majówka Konna w pszczyńskim parku
Majówka Konna w pszczyńskim parku
Frekwencja w powiecie pszczyńskim (16.30)
Frekwencja w powiecie pszczyńskim (16.30)
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Przy Starym Dworcu stanie ławka solarna
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
Nocny wypadek z udziałem pijanego kierowcy
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika
50% dofinansowania na wymianę nawierzchni Orlika

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18