Łukasz Piszczek zadebiutował!

04.02.2007, 00:02

Meczem z Estonią Łukasz Piszczek zadebiutował w reprezentacji Polski. Wychowanek LKS Goczałkowice, obecnie piłkarz Zagłębia Lubin pojawił się na boisku w 61. minucie, zastępując Jakuba Wawrzyniaka.

Polacy, grający w krajowym składzie (Radosław Matusiak w okresie pomiędzy powołaniem a meczem zamienił GKS Bełchatów na włoskie Palermo) ograli Estończyków aż 4:0 (2:0). Gole zdobyli: Dariusz Dudka, Adam Kokoszka, Maciej Iwański i Paweł Golański.Piszczek zagrał na lewej pomocy i w końcówce także on był bliski zdobycia gola. Otrzymał znakomite podanie, ale źle opanował piłkę i wychodzący z bramki Mart Poom (obchodzący dzisiaj 35. urodziny) chwycił piłkę.

Przypomnijmy, że nie był to pierwszy kontakt Łukasza Piszczka z kadrą Leo Beenhakkera. W grudniu ubiegłego roku, dostał powołanie od holenderskiego trenera na zgrupowanie do ZEA. Tam Polacy grali oficjalne spotkanie z gospodarzami (wygrana 5:2), ale selekcjoner reprezentacji Polski nie dał szansy zawodnikowi z Goczałkowic.

Dopiero po powrocie z Emiratów, Piszczek zagrał 45 minut w charytatywnym pojedynku przeciwko reprezentacji Śląska. Wcześniej piłkarz, który w 2004 roku został wykupiony z Gwarka Zabrze do Herthy Berlin był podporą drużyny juniorów oraz młodzieżowej, którą prowadził Andrzej Zamilski. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)