Marek Ryguła opowiada o korzyściach wynikających z przynależności do regionalnej marki Śląskie Smaki.

Lokalna marka miejscowych producentów

Pszczyna29.11.2019, 12:26

Powiat pszczyński wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej planuje stworzyć lokalną markę produktów pochodzących z terenu powiatu pszczyńskiego. W tej sprawie w czwartek, 28 listopada odbyło się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych osób.

Ponad 40 osób - lokalnych producentów, rękodzielników i restauratorów uczestniczyło w spotkaniu poświęconym marce ziemi pszczyńskiej. Marka nie może powstać bez miejscowych przedsiębiorców. Jeśli nie będzie poparcia i zainteresowania, nie będzie marki. Pszczyńscy przedsiębiorcy są chętni, by  uczestniczyć w tworzeniu lokalnej marki i dali starostwu „zielone światło” do wdrażania projektu.

Podczas spotkania Marek Ryguła, restaurator prowadzący restaurację „Zacisze” w Brzeźcach podzielił się swoim doświadczeniem, jako beneficjent regionalnej marki Śląskie Smaki. Opowiadał szczególnie o profitach wynikających z przynależności do regionalnej marki.

W spotkaniu poświęconym lokalnej marce ziemi pszczyńskiej wziął udział również Leszek Richter z Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Jabłonkowie, który od 2007 roku wdraża system znakowania miejscowych produktów w Mikroregionie Górolsko Swoboda. Aktualnie markę tworzą 42 regionalne produkty, które przechodzą co dwa lata proces certyfikacji. Komisja Certyfikacyjna  ocenia produkty  m.in. pod względem tego, czy powstały w tradycyjny sposób oraz, czy powstały z miejscowych surowców. Katalog produktów w ramach Górolskiej Swobody obejmuje m.in. wyroby rzemieślnicze i artykuły spożywcze.

Wszyscy, którzy chcieliby współtworzyć markę ziemi pszczyńskiej, proszeni są  o kontakt z Wydziałem Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej pszczyńskiego starostwa, tel. 32 449 23 11, e-mail: wnioski@powiat.pszczyna.pl.

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Foto-temat: Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały lokalne potrawy
Foto-temat: Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały lokalne potrawy
Konkurs: Działaj lokalnie 2020
Konkurs: Działaj lokalnie 2020
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18