(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

LKS Goczałkowice-Zdrój awansował do III ligi!

Goczałkowice-Zdrój22.06.2020, 11:02

LKS Goczałkowice-Zdrój awansował do piłkarskiej III ligi. W barażowym spotkaniu z Szombierkami Bytom "Goczały" wygrały 2:0. Żeby wyłonić zwycięzcę trzeba było rozegrać dogrywkę.

W związku z rozprzestrzenianiem się na terenie kraju koronawirusa, rozgrywki w IV lidze zostały zatrzymane na trzy dni przed inauguracją rundy wiosennej. W połowie maja zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek piłkarskich, przyjmując za ostateczną klasyfikację na zakończenie rundy jesiennej.

Na Śląsku są dwie grupy IV ligi, a awans do III ligi (rozgrywki międzywojewódzkie) uzyskuje jedna drużyna wyłoniona w barażu pomiędzy mistrzami obu IV-ligowych grup. Spotkanie Szombierek Bytom z LKS-em Goczałkowice-Zdrój było więc konieczne do rozegrania. Było również jedynym o stawkę, które zostało rozegrane na Śląsku w rundzie wiosennej w niższych ligach.

Ze względu na wciąż panującą epidemię władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję, że baraż będzie jednym meczem na neutralnym dla drużyn terenie, bez udziału kibiców. Mecz został rozegrany w Łaziskach Górnych.

Po 90 minutach rywalizacji wynik był bezbramkowy, więc zarządzono dogrywkę. W niej, już na początku, Piotr Ćwielong wyprowadził "Goczały" na prowadzenie 1:0 dzięki bramce z rzutu wolnego. Popularny "Pepe" postawił przysłowiową "kropkę nad i" przy awansie LKS-u, umieszczając piłkę w bramce bytomian po podaniu Bartosza Kiełbasy.

Chwilę później puchar za awans do III ligi wręczył Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Gratulacje wraz z pamiątkową statuetką piłkarzom LKS-u przekazała również Gabriela Placha, Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój, która dopingowała drużynę trenera Damiana Barona w Łaziskach Górnych.

(źródło: UG Gopcząłkowice-Zdrój)