Ligowa sobota: Remisowe derby gminy Miedźna

13.10.2007, 21:51

Remisem 1:1 zakończyły się derby gminy Miedźna w klasie okręgowej pomiędzy Sokołem Wola a Nadwiślanem Góra.

Do przerwy wolanie prowadzili 1:0, a na listę strzelców wpisał się Dawid Hamerla. Po zmianie stron, odwróciły się też role na boisku. Przewagę objął Nadwiślan, a nie bez znaczenia na to miał fakt, że już w 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartę ujrzał zawodnik Sokoła, Bartłomiej Gwóźdź.

Dwa pozostałe zespoły powiatu pszczyńskiego grające dziś swoje pojedynki w klasie okręgowej przegrały. Krupiński Suszec w Mikołowie (choć do przerwy wygrywali 2:1, zaś gola przesądzającego o porażce stracili w 93. minucie), a Iskra u siebie z Orłem Mokre.

W IV lidze humory w obozach naszych zespołów są zgoła odmienne. Pniówek po ubiegłotygodniowej wpadce w Łące, tym razem odkupił się w oczach kibiców wygraną z beniaminkiem z Czańca 3:0. „Zieloni” doznali z kolei klęski w Rybniku z liderującym ROW-em. LKS przegrał aż 0:5.

W klasie A po długiej przerwie komplet punktów zdobyli w końcu piłkarze ze Studzionki (z powodu korków na drodze Polonia spóźniła się na mecz, który rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem) oraz Goczałkowic. Druga z rzędu wysoką porażkę zanotował zaś beniaminek z Wisły Wielkiej.