Ligowa sobota: Derby na remis

06.10.2007, 23:19

Meczem weekendu w naszym powiecie był czwartoligowy pojedynek LKS Łąka – Pniówek Pawłowice. Spotkanie to śmiało można określić „o prymat w powiecie pszczyńskim”.

Mimo że kibice zobaczyli wszystko, co w tego typu pojedynkach powinni zobaczyć (gole, walkę, szybkie akcje, kartki), żadna z drużyn nie może powiedzieć, że jest zwycięzcą. Trzecie w historii derby powiatu pszczyńskiego na szczeblu IV ligi pomiędzy LKS-em a Pniówkiem zakończyły się remisem 2:2.Do przerwy zanosiło się jednak na sensację. „Zieloni” wygrywali 2:0. Taki wynik utrzymywał się także w drugiej połowie. Dopiero na 13 minut przed końcem, bramkę Krzysztofa Pitrego odczarował były snajper Łąki, Piotr Maroszek. Chwilę później stan meczu wyrównał Arkadiusz Przybyła, który w doliczonym czasie gry zobaczył czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych).

Sobota dla naszych zespołów występujących w klasie okręgowej nie była zbyt udana. Przegrał zarówno Krupiński, jak i Iskra (obie bramki straciła z rzutów karnych), a Sokół Wola zaledwie zremisował ze słabym Śląskiem Świętochłowice.

W klasie A także odbył się mecz derbowy. Tym razem pomiędzy Piastem Pawłowice a LKS Studzionka. Dzięki zwycięstwu 2:0, komplet punktów zdobyli ci pierwsi. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

IV liga
LKS Łąka – Pniówek Pawłowice 2:2 (2:0)

Gole: Jarosław Folek, Adam Mateja (LKS) oraz Piotr Maroszek, Arkadiusz Przybyła (Pniówek)