Licealiści z "Chrobrego" najlepiej znają się na sporcie

19.04.2007, 00:08

W jakiej dyscyplinie mecz zakończył się wynikiem 142:0? Od czego pochodzi nazwa badminton? Które miejsce zajął Adam Małysz w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni?

Takie m.in. pytania można było usłyszeć na II Olimpiadzie Wiedzy Ogólnej o Sporcie, która odbyła się w pszczyńskim Starostwie Powiatowym. Wzięli w niej udział uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.Drużyny składające się z trzech zawodników zmagały się z pytaniami o różnym stopniu trudności. Te najłatwiejsze były nagradzane trzema punktami, kolejne – pięcioma, zaś najtrudniejsze – dziesięcioma. Tak naprawdę dla znawców tematu, pytania można dzielić na takie, w których zna się odpowiedź bądź nie. Dlatego już w zagadkach najmniej punktowanych można było popełnić błąd.

Podczas Olimpiady najlepiej na sportowe zagadki odpowiadali uczniowie LO im. Chrobrego w Pszczynie (Daria Bielecka, Marcin Sosna, Przemysław Brychlik). To oni zgromadzili najwięcej punktów (71) i zostali zwycięzcami II Olimpiady. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci ZSE Pszczyna (Robert Pokorny, Dawid Szewczulak, Piotr Pudełko, 61 punktów), zaś – używając terminologii sportowej – na najniższym podium uplasowali się uczniowie III LO z Pszczyna (Łukasz Morcinek, Barbara Kubica, Piotr Banaś, 58 punktów). Na kolejnych pozycjach uplasowali się: ZSR Pszczyna (49), LO Gilowice (33), ZSO Pawłowice (22).

Olimpiada przygotowana została przez Beatę Witułę, nauczycielkę w pszczyńskim „Ekonomiku” wychowania fizycznego oraz języka niemieckiego.

Na koniec podamy, że tak wynikiem 142:0 zakończył się mecz w rugby (Australia pokonała Namibię), nazwa badminton pochodzi od angielskiego miasta, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano te grę, zaś Małysz w tegorocznym TCS zajął siódme miejsce. (fot. Agnieszka Szczypka-Wojciech, Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Znają swój region
Znają swój region
Wniosek najlepiej do końca lipca
Wniosek najlepiej do końca lipca
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18