Lewe papierosy i tytoń u 45-latka

Powiat10.04.2019, 15:15

To, co znaleźli m.in. w samochodzie 45-latka pszczyńscy policjanci stanowiło materiał objęty podatkiem. Wykazały to wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych.

W ręce specjalistów z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej trafiło przeszło 22 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy i 3 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego w tym przypadku mogły wynieść nawet 30 tys. złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy pszczyńscy policjanci stanęli na drodze nielegalnej dystrybucji „lewych” towarów. Podczas jednej z kontroli natknęli się na pozbawiony polskich znaków akcyzy tytoń. W trakcie przeszukania samochodu 45-latka znaleźli prawie 18 tys. takich nielegalnych papierosów i 3 kg krajanki. Resztę towaru zabezpieczyli pod wskazanym przez mężczyznę adresem. W ustronnym miejscu, w niewielkich rozmiarów szopce, policjanci znaleźli kolejne tysiące nielegalnych papierosów. W sumie zabezpieczono 22 580 sztuk papierosów bez akcyzy i 3 kg krajanki.

Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatkowych może grozić kara kilku lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(źródło: KPP Pszczyna)

jack

T G+ F

Zobacz także

Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
Z ponad 2 promilami przez kobiórskie drogi
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
51 pszczyńskich policjantów nominowanych na wyższy stopień
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania
Długi weekend sierpniowy - Święto Ziół i wspomnienie Powstania

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18